Wakacyjną linię wspólnymi siłami uruchomiła spółka Arriva RP oraz Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych. Toczące się od kilku tygodni z Urzędem Marszałkowskim rozmowy, w sprawie dofinansowania połączenia, zakończyły się pomyślnie.
Rozkład jazdy "Pociągu na plażę"
Sobotni pociąg Arrivy, który bieg rozpocznie w Grudziądzu, wyruszy o godz. 6.55. Po drodze zatrzyma się w Kwidzynie (7.42), Sztumie (8.18), Malborku (8.34) i Nowym Dworze Gdańskim (9.35). Pociąg zatrzyma się jeszcze w mniejszych miejscowościach, takich jak Gardeja (7.22), Sadlinki (7.32), Brachlewo (7.50), Ryjewo (8.07), Gościszewo (8.24), Szymankowo (9.00) oraz Nowy Staw (9.17).
Na ostatnim przystanku będziemy musieli przesiąść się do wąskotorówki Żelaznej Kolei Dojazdowej, którą dojedziemy do Stegny (10.28) i Sztutowa (10.53), do którego dojazd jeszcze niedawno stał pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez kwietniową kradzież elementów kolejowych infrastruktury. Skradziono elementy trakcji, uniemożliwiające dojazd pociągów do tej stacji. Odcinek linii udało się jednak odbudować.
Pociąg powrotny ze Sztutowa wyjedzie o godz. 17.o5 i do Grudziądza dotrze o godz. 21.37.
Pociąg nad morze jednak pojedzie
W ubiegłym roku pociąg na plażę kursował tylko przez połowę wakacji. Rozmów ws. finansowego wsparcia nie udało się zakończyć przed lipcem, dlatego pociągi wystartowały dopiero w sierpniu i kursowały do pierwszego weekendu września.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?