Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bielawa: Mniej referatów, lepsza obsługa?

Redakcja
Od 1 stycznia obowiązuje nowy schemat organizacyjny Urzędu Miejskiego. Najważniejsze zmiany dotyczą referatów zajmujących się gospodarką nieruchomościami, działalnością gospodarczą, a także infrastrukturą techniczną.

Reorganizacja jest efektem Badań Satysfakcji Klienta, które w ubiegłym roku dwukrotnie przeprowadzono w magistracie. Wraz z nowym rokiem w bielawskim urzędzie zmniejszyła się ilość referatów, przez co wiele spraw można załatwić dużo sprawniej. - Zmiany są odzwierciedleniem sugestii klientów, jakie wyrazili w badaniach ankietowych. Mam więc nadzieję, że osoby odwiedzające urząd pozytywnie ocenią nasze działania – przekonuje burmistrz Ryszard Dźwiniel.
Nowością w strukturze bielawskiego magistratu jest Referat Gospodarowania Mieniem, którego kierownikiem została Pani Krystyna Starczewska-Kościuk. Powstał on w wyniku połączenia dwóch referatów - Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Nieruchomościami. Referat znajduje się na drugim piętrze budynku przy pl. Wolności 1 (pok. nr 19). Do jego głównych zadań należy gospodarowanie i obrót gminnymi nieruchomościami, kontrola realizacji umowy przez MZBM, dotyczącej zarządzania budynkami mieszkalnymi należącymi do miasta oraz nadzór nad spółkami – Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych, Towarzystwem Budownictwa Społecznego oraz Bielawską Agencją Rozwoju Lokalnego. Przypominamy, że od 1 stycznia 2012 roku wnioski o dodatki mieszkaniowe przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej (budynek przy ul. Wolności 109). Do tej pory decyzje o przyznaniu dodatku mieszkaniowego wydawał Urząd Miejski w Bielawie. Od nowego roku sprawę przejmuje OPS, który prowadzi także świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i stypendia szkolne. Zmiana ułatwi obsługę klientów, którzy ubiegając się o dodatek mieszkaniowy, występują także o inne świadczenia.
Referat Spraw Społecznych i Działalności Gospodarczej to również nowa pozycja w schemacie organizacyjnym urzędu. Referat znajduje się na parterze budynku przy ul. Piastowskiej 1 (pok. nr 2), a jego kierownikiem jest Pani Beata Jagieła-Pastuszka. Do najważniejszych zadań referatu należy przyjmowanie wniosków i wprowadzanie danych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, wydawanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Wraz z nowym rokiem rozpoczął działalność Referat Funkcjonowania Miasta, który powstał w wyniku połączenia referatów Infrastruktury Technicznej, Ochrony Środowiska oraz stanowiska do spraw zarządzania energią. Do najważniejszych zadań referatu, którego kierownikiem jest Pani Wioletta Wróbel-Bahyrycz, należą: zimowe i letnie utrzymanie miasta, remonty i modernizacje dróg, zarządzanie oświetleniem miasta, a także ochrona środowiska. Referat mieści się na parterze budynku przy pl. Wolności 1 (pok. nr 3 i 4).

Z kolei dodatkowe kompetencje, w postaci prowadzenia spraw z zakresu obrony cywilnej, otrzymał referat zajmujący się sprawami obywatelskimi. Od 1 stycznia nosi on nazwę Referat Spraw Obywatelskich i Obrony Cywilnej, który mieści się w budynku przy ul. Piastowskiej 1 (pok. nr 9, 10 i 11). Kierownikiem tego referatu jest Pani Wioletta Majchrzak-Przybyszewska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bielawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto