Fok jest coraz więcej w Bałtyku. Rybakom to się nie podoba

Sławomir Bednarczyk

Rybacy łowiący w Zatoce Gdańskiej skarżą się na foki. Te morskie ssaki zachowują się jak złodziejki i wyjadają z rybackich sieci wszystkie łososie. W Zatoce Gdańskiej złowienie ryby szlachetnej jest niemal niemożliwe.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.01.2017, 20:29

Gdyby te foki żyły w Bałtyku naturalnie to OK, ale że były sztucznie wprowadzane to już inna sprawa. Nie żyły w Bałtyku jako środowisku naturalnym od początku, więc co tu można porównywać?! widać, że pani nie zna się na rzeczy, a komentuje.

05.02.2013, 19:36

To nie foki kradną ryby, to rybacy weszli na ich teren. Rybak może łowić gdzie indziej lub być kim innym, foka nie ma wyjścia.

22.01.2012, 20:49

Mój znajomy wędkarz powiedział mi, że koty u niego jedzą więcej ryb niż foki polskim rybakom i sam je im łowi ! Rekompensata z budżetu państwa lub UE = ulubiona zdobycz rybaka.

16.01.2012, 21:18

Przedstawiciel fok zlozyl w prokuraturze rejonowej zawiadomienie o przestepstwie wylawiania przez rybakow ich pozywienia. Sprawa jest w toku, a prokurator nabral wody w usta.

16.01.2012, 10:50

Dostali kasę z UE za likwidację łódek; pobudowali sobie nowe łódki. dostali kasę z UE za niełowienie ryb w ubr.; łowili mimo tego na lewo. Teraz chcą wyrzucić foki z Bałtyku bo im przeszkadzają. A ty, konumencie kupujesz ryby coraz drożej i drożej i ... nic. Stoisz w korku bo oni strajkują teraz na ulicach.

14.01.2012, 13:53

Rybacy mogą ubiegać się o odszkodowania, problem polega na tym, że zgłoszono oficjalnie w ubiegłym roku aż 17 przypadków zniszczeń przez foki, z czego 1 z naszego powiatu. Ryby są dla wszystkich. I dla ludzi i przede wszystkim dla natury

14.01.2012, 10:08

Z tego co wiem to od 1października do 31 grudnia to łosoś i troć mają okres ochronny ponieważ mają tarło.To czemu wędkarze nie mogą łowić tych ryb a jaśniepan rybak może?

14.01.2012, 09:04

to wiadomo dlaczego teraz ich niema...