Finały Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Biegali też młodzi nowodworzanie

ABE
W Gdyni odbyły się Finały Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Impreza jest od lat organizowana jest przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy. W Gdyni spotkali się najlepsi biegacze z poszczególnych powiatów naszego województwa. Nowy Dwór Gdański reprezentowali Sandra Głowacka, Aleksandra Żarczyńska, Łukasz Głowacki, Kamil Okrój, Kamil Szewczyk oraz Sandra Nowicka. Są to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 1 oraz szkoły z Marzęcina.

Biegi przełajowe - mistrzostwa województwa

Pod opieką nauczycieli - Lubomira Głowackiego, Tomasza Górskiego oraz Marcina Białkowskiego nasi reprezentanci wzięli udział w imprezie, która skupiła około trzystu uczestników. Biegacze podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali na dystansie od 800 m do 1500 m. Warto dodać, że aby dostać sie do finałów wojewódzkich, najpierw trzeba było wygrać etap szkolny, gminny i powiatowy.

Najlepsze miejsce wśród biegaczy z Nowego dworu Gdańskiego zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim - Kamil Szewczyk . W swojej kategorii zajął 24 miejsce.

- Kamil to bardzo uzdolniony chłopiec - mówi Marcin Białkowski nauczyciel ze Szkoły nr 2. - Bierze udział w większości imprez sportowych na terenie miasta, gminy oraz województwa. Jest bardzo uzdolnionym koszykarzem a teraz udowodnił, że również lekkoatletą .

W rywalizacji dziewczynek ze szkół gimnazjalnych Aleksandra Żarczyńska z Marzęcina zajęła 41 miejsce a Sandra Głowacka 26 miejsce. Wśród chłopców Łukasz Głowacki zajął 30 pozycję a Kamil Okrój ukończył bieg na miejscu 41. Szczęście nie dopisało Sandrze Nowickiej, która podczas biegu doznała lekkiego urazu.

Błękitni Kmiecin zdobyli Pomorski Futbol Cup 2013 w roczniku 1997/1998 (WYNIKI, ZDJĘCIA)

Zobacz: Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej sezon 2013/14 - wszystko o rozgrywkach [ZDJĘCIA, WYNIKI, STRZELCY, TABELE]