Żuławy - Czarni 5:1 (4:0)

ABE
W szlagierze rundy jesiennej Żuławy Nowy Dwór Gdański pokonały na własnym stadionie Czarnych Przemysław aż 5:1. Obie drużyny są w czołówce tabeli ligowej. Czarni są na drugim, a Żuławy na piątym miejscu w II grupie gdańskiej V ligi.

Mecz między Żuławami i Czarnymi Przemysław był hitem VII kolejki rozgrywek ligi okręgowej. Był to także piłkarski hit tego roku w powiecie nowodworskim. Pierwszy raz w historii zmierzyły się ze sobą ekipy z Nowego Dworu Gd. i Przemysławia. Lepiej ten mecz będą wspominać piłkarze Żuław. Antybohaterami tego starcia byli defensorzy oraz bramkarz Czarnych, Mateusz Piątek.

Takiego początku chyba nikt się nie spodziewał. Nowodworzanie już po 25 minutach prowadzili 4:0. Wynik meczu w 5 minucie otworzył Krzysztof Klein, który sprytnym strzałem z 16 metrów pokonał źle ustawionego bramkarza. Minutę później Mateusz Gruszewski wykorzystał "prezent" od Piątka i było już 2:0. W 9 minucie golkiper Czarnych odbił strzał z rzutu wolnego wprost pod nogi Ziętarskiego, który od razu odegrał Kollerowi, a ten strzelił do pustej bramki. Kwadrans później bramkarz gości ponownie popełnił błąd. Tym razem bezwzględnie wykorzystał go Gruszewski. Czarni mieli jeszcze szanse zmniejszyć straty, ale byli bardzo nieskuteczni. Do przerwy było więc 4:0.

W drugiej połowie Czarni grali już nieco lepiej. W 70 minucie bliski pokonania Jarosława Talika był Marcin Popielarz, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Dziesięć minut później Żuławy prowadziły już 5:0. Tym razem Piątka pokonał Karol Szwec. Czarni byli na kolanach, ale walczyli do końca. Szybko strzelili gola honorowego, którego autorem był Mariusz Dywicki. Pięć minut przed końcem Czarni mieli szansę zmniejszyć straty, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Popielarz. Świetną interwencją popisał się Talik. Wynik już nie uległ zmianie. Żuławy pokonały Czarnych aż 5:1.

- Zagraliśmy z ogromną determinacją i wolą walki - mówi Janusz Klein, trener Żuław. - Jestem dumny z zawodników. Spisali się świetnie.

- Niestety, moi zawodnicy nie udźwignęli stawki tego spotkania - mówi Tomasz Górski, trener Czarnych. - W pierwszych minutach popełniliśmy dużo podstawowych błędów, a bardzo zmotywowani gospodarze wykorzystali to bezlitośnie. Gdyby nie ten fatalny początek meczu, mogłoby być zupełnie inaczej. Jestem tylko zadowolony z drugiej połowy, moi zawodnicy, mimo bardzo niekorzystnego obrotu sytuacji, walczyli do końca i stworzyli kilka okazji, które mogły skończyć się bramką. W naszym zespole nie będzie rewolucji. Ta porażka jest dla nas kolejnym doświadczeniem, z którego musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Kolejne mecze naszych drużyn w rozgrywkach V ligi odbędą się już 24 i 25 września. Żuławy zagrają na wyjeździe z Wisłą Długie Pole (sobota, godz.16), a Czarni Przemysław zmierzą się na własnym stadionie z Zawiszą Czarne Dolne (niedziela, godz.16).

Bramki: Klein (5), Gruszewski (6), Koller (9), Gruszewski (25), Szwec (75) - Dywicki (78)
Skład Żuław: Talik - Szwec, Smarż, Michał Kuśnierek, G.Boniecki, M.Kruczkowski, Koller, K.Boniecki, Ziętarski (80 Modrzejewski), M. Gruszewski (85 Studziński), Klein (44 Żurawski).
Skład Czarnych: Piątek - Ł.Popielarz, Sas, Piechnik (80 Kubus), Prusiecki (30 Marcin Kuśnierek, 45 Fortas), Jakubowski, Mallek, Wirkus (45 Wasilewski), M.Popielarz, Dywicki, T.Popielarz.