Gmina Nowy Dwór Gdański. Zderzenie motocykla i samochodu osobowego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gmina Nowy Dwór Gdański. W miejscowości Ryki doszło do zderzenia motocykla i samochodu osobowego. Trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło w poniedziałek 30 kwietnia w miejscowości Ryki, na drodze krajowej nr 55, w gminie Nowy Dwór Gdański. O godz. 14.46 zderzyły się motocykl i samochód osobowy.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci do wypadku doszło w momencie wykonywania manewru skrętu przez samochód osobowy. Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie z motocykla.
- Do szpitala trafiły dwie osoby, kierowca oraz pasażer motocykla. Jedna z osób z dość poważnym uszkodzeniem nogi - mówi mł. bryg. Łukasz Zblewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku. Na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez godzinę.

Wideo

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.05.2018, 21:30

Jestem pasażerem motocykla. Nie wiadomo czy będę chodził. Jechalismy 60 przy uderzeniu. Zaczelismy wyprzedzac on sie nie upewnil co do skrętu I zaczal sobie wielmozny pan skrecac wyprzedzilismy 5 aut! On zaczal sam skrecac!! Idioci nie rozumiecie tego co sie dzieje naprawde!

03.05.2018, 13:49

Mówię do tych którzy krytykują

03.05.2018, 13:37

Byłem świadkiem i udzielałem pomocy najbardziej poszkodowane, w d.. e byliście i g... widzieliście, każdy w internecie jest mądry, ciekawe czy zrobili byście to co ja

03.05.2018, 11:27

Gdzie minister kultury!!!????? Szwedzi zobowiązali się do zwrotu zagarniętych w Polsce łupów, w tym zrabowanych bezcennych manuskryptów z bibliotek narodowych (tego postanowienia nie zrealizowali po dzień dzisiejszy).

02.05.2018, 16:26

PiS i opozycja lewacka to zaglada i grabarze Polski.

02.05.2018, 16:24

Kiedy podwyżki dla tych co dzień i noc światek piątek haruja w terenie??????

02.05.2018, 14:04

Zobacz w którym miejscu został uderzony samochód. Lewy tylny bok pasażera. Czyli gdzie znajdował się motocyklista? Na tym samym pasie? Myślę, że nie do końca.

02.05.2018, 11:58

I gdzie pisze że motocykl wyprzedzał pokaż mi to

02.05.2018, 11:53

Jak narazie 22 lata prawo jazdy mam i bez kolizji i mandatów

02.05.2018, 11:51

I nawzajem

01.05.2018, 23:51

Jak na razie to gadasz głupoty. Jeżeli motocyklista wyprzedzał samochód, który już wykonywał skręt, to raczej nie było to mądre i to jest właśnie jego wina. Pijani kierowcy? Szkoda, że nie mówisz o motocyklistach, którzy uważają się za panów dróg, a nie potrafią panować nad maszyną i wp*******ją się w samochody prawidłowo jezdżacych ludzi. Mam nadzieję, że jadąc samochodem nigdy nie trafię na takiego jak ty.

01.05.2018, 23:37

Ostatnio jechałem i mi zjeżdżałaś

01.05.2018, 23:34

I co tu dużo dyskutować wina kierowcy auta, i macie tylko ból D... bo trafiło na motocykliste a mógł każdy trafić na tą sierotę z auta.

01.05.2018, 23:18

Nie bronie jeżeli wykonuje się jakiś manewr upewnij się czy możesz go wykonać bezpiecznie, jak narazie to kierowcy aut jeżdżą pijani i zabijają ludzi na pasach

01.05.2018, 22:57

Zobacz GDZIE były uszkodzenia. Lewy bok PASAŻERA. A co to oznacza? Że w momencie uderzenia samochód był już na przeciwnym pasie. Nie wiem dlaczego tak bronisz tego motocyklistę, ale dla mnie to głupota robić takie manewry widząc, że samochód z przody skręca.

01.05.2018, 21:14

No i właśnie dlatego dochodzi do wypadków, bo 2 upartych osłów jest przy swoim (jeden, że ma pierwszeństwo, drugi, że się wciśnie) i żaden nie odpuści.

01.05.2018, 20:15

A co to za uszkodzenia, zobacz sobie testy zderzeniowe motocykla z autem przy 50km/h, po tych uszkodzenia widać że góra miał 60kmh lub 70

01.05.2018, 20:10

Nie pisz bzdur masz pierwszeństwo i tyle, cwaniakiem jest ten co chce szybko włączyć się do ruchu i wymusza pierwszeństwo

01.05.2018, 19:44

I po co te przepychanki na znajomość kodeksu drogowego? Co to da waszym zdaniem? Na cmentarzach leży pełno co "mieli pierwszeństwo" i "mieli prawo". Niestety jest tak, że cwaniaków i ludzi nieodpowiedzialnych z brakiem oleju w głowie jest multum - czy to rowerzyści, kierowcy czy motocykliści. Cwaniak ma pierwszeństwo, więc reszta ma "wyp!@#$%" z drogi - to on jest najważniejszy na drodze i myśli tylko o sobie.

Najlepsi są "motocykliści" jeżdżący na krótki rękawek i w krótkich spodenkach. Wystarczy "szlif" po asfalcie i z takiego nie będzie co zbierać. Ale no przecież miał pierwszeństwo przy wyprzedzaniu - przecież mógł i miał prawo...

01.05.2018, 19:21

Spójrz na kodeks drogowy:
Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Pytania? No właśnie

01.05.2018, 19:14

Pojazd, który stoi przede mną sygnalizuje skręt. Czy można go wtedy wyprzedzać jadąc tym samym pasem? Kierowca skręcający ma obowiązek rozejrzenia się, ale przede wszystkim musi obserwować, czy nie nadjeżdża pojazd z przeciwległej strony. Czy kierowca, który podejmuje decyzję o wyprzedzaniu może sobie ot tak włączyć "kierunek" i bez pomyślenia pędzić? Nie wydaje mi się. Po uszkodzeniach samochodu widać dokładnie gdzie znajdowało się auto w momencie uderzenia.

01.05.2018, 18:21

W chipsach to chyba ty znalazłeś,od kiedy włączając kierunkowskaz możesz robić co chcesz?A od czego masz lewe lusterko,to tak jak byś chciał wyprzedzać i włączysz kierunkowskaz,a ci co wyprzedzają muszą czekać aż ty zaczniesz manewr wyprzedzania,bo przecież masz kierunkowskaz włączony.Pomyśl trochę i poczytaj kodeks drogowy.

01.05.2018, 15:51

Wina kierowcy? Serio? Człowieku, zobacz najpierw jak wyglądają uszkodzenia samochodu i oceń. Przy włączonym kierunkowskazie można wyprzedzać? Jeżeli twoim zdaniem tak, to gratuluję "umiejętności", a prawo jazdy (jeżeli posiadasz), to zapewne w chipsach znalazłeś

01.05.2018, 07:48

"Patrz w lusterka! Motocykliści są wszędzie" - problem w tym, że często oni sami nie dają się zauważyć. Co mądrzejsi chwilę trzymają się tyłu żeby dać się zobaczyć, ale większość grzeje ile koni dała fabryka. Problem polega na tym, że poza ludzką percepcją jest ocenić prawidłową odległość przy tak szybkim ruchu motocykla. Często nie ma w tym złośliwości kierowców.

30.04.2018, 22:29

Bo Ci na motocyklach jeżdżą jak wariaci. Przez miasto 100 km/ h a na trasie wyjazdu z Nowego Dworu do Stegny, pomimo że teren zabudowany to już grubo powyżej 100 km/ h. I Gdzie policja ? Nie rozumiem co im daje taka jazda i ryk tego silnika? Niech tak jeżdżą po torach wyścigowych a nie narażają ludzi i zwierzęta. Dawcy organów, prędzej czy później ...