Maciej Makuszewski z Lechii Gdańsk: Trener von Heesen? Myślę, że teraz nasza gra wygląda lepiej

Paweł Stankiewicz
Tomasz Bołt / Polskapresse
Maciej Makuszewski, kapitan Lechii Gdańsk, po meczu z Zagłębiem Lubin mógł być zadowolony z gry w drugiej połowie i ze zwycięstwa zespołu.

Zwycięstwo nad Zagłębiem jest bardzo cenne. Znaczy dla was więcej niż tylko trzy punkty dopisane do tabeli?
Oczywiście, wartość podwójna. Trzy punkty były nam potrzebne, ale po tym spotkaniu na pewno wzrośnie nasze morale i pewność siebie. Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, a skończyliśmy mecz bardzo dobrym wynikiem. Mogliśmy strzelić jeszcze kolejne bramki.

Czujecie, że wasza gra zmienia się na lepsze, odkąd pracujecie z trenerem Thomasem von Heesenem?
Myślę, że tak. Jak ktoś się zna, to widzi, że staramy się grać w piłkę. Tak samo było w spotkaniu z Legią, bo choć w Warszawie przegraliśmy wysoko, to piłkarsko nie ustępowaliśmy drużynie, która gra w Lidze Europy. Graliśmy dobrze, ale podobnie było wcześniej. Nie ma co ukrywać, że w każdym meczu to my jesteśmy częściej przy piłce i staramy się nią grać, stwarzać sytuacje. Skuteczności brakowało nam wcześniej, ale w drugiej połowie meczu z Zagłębiem wreszcie pokazaliśmy nasz potencjał strzelecki.