Nowy Dwór Gdański Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański. Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 24 marca na wystawę “Legendy żuławskie”. Dodatkowo uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim zaprezentują autorską interpretację legendy “O bogaczu z Mikoszewa”. (© materiały organizatora)

Nowy Dwór Gdański. Żuławski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 24 marca na wystawę “Legendy żuławskie”. Dodatkowo uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim zaprezentują autorską interpretację legendy “O bogaczu z Mikoszewa”.

Nowy Dwór Gdański. Początek zaplanowano na godzinę 18.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

- Wracamy do tematu legend żuławskich - mówi Justyna Walas z ŻOK. - To już 6 lat minęło od pleneru zorganizowanego przez Stowarzyszenie Jazowa pt.: “Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach legendach”. Obrazy żuławskiego krajobrazu zamieszkanego przez duchy, diabły i strażników wałowych, malowali artyści z Polski i z Rosji. Powstały wówczas piękne, tajemnicze i barwne ilustracje do legend żuławskich. Pokazujemy je pierwszy raz w domu kultury i to w towarzystwie młodych, wspaniałych ludzi z Zespołu Szkół nr 1, którzy wystąpią dla Was z legendą “O bogaczu z Mikoszewa”. Zapraszamy na wystawę mieszkańców, którzy czują potrzebę odkrywania piękna Żuław w różnych wymiarach - dodaje.

Wystawa będzie dostępna w holu Żuławskiego Ośrodka Kultury do 30 kwietnia 2017.

ŻOK zaprasza grupy zorganizowane na wystawę i żuławskie bajanie, wystarczy umówić się wcześniej w sekretariacie, tel. 55 247 22 30.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Bożena (gość)

  A mnie te legędy zupełnie nie interesują. Lepiej by dali dzieciom na bilety na jakiś dobry film. Trzeba w końcu stawiać na prawdziwą kulturę!

  felek (gość)

  Zgadzam się z tym, zastanawiam się tylko czyje to legendy? Jak wiadomo obecna ludność składa się z przesiedleńców i ich potomków, a prawdziwe legendy powinny być stare, miejscowe i autentyczne. Jeżeli są to legendy pochodzące sprzed wielu lat, legendy np. menonickie, to zgoda, ale jeżeli są to legendy wymyślone współcześnie to nie są żadne legendy, tylko opowiadania sci-fi.