Nowy Dwór Gdański. Ślub i wesele żuławskich osadników [FOTO, WIDEO]

Nowy Dwór Gdański. Już po raz piąty mieszkańcy regionu spotkali się, aby wspólnie wspominać pierwszych powojennych mieszkańców. Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Osadnika był ślub i wesele osadników.

Nowy Dwór Gdański. W tym roku Dzień Osadnika był wyjątkowy. Oprócz stałych, corocznych elementów święta, takich jak przebieranie się w stroje osadnicze, rekonstrukcja przybycia osadników na Żuławy przy stacji nowodworskiej wąskotorówki, wspólny przemarsz ulicami miasta, złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym osadnikom żuławskim, na uczestników wydarzenia czekał żuławski ślub i wesele.

Organizatorzy zadbali o wszystkie najważniejsze elementy święta młodej pary. Była więc muzyka, grana przez doskonały zespół, wspólne śpiewy, przepyszne jedzenie i wesołe tańce.

Nie zabrakło również wykładów historycznych, które zaciekawiły gości Dnia Osadnika. A tych w tym roku było wyjątkowo dużo. Oprócz mieszkańców, którzy coraz chętniej przebierają się w stroje z epoki i uczestniczą w marszu ulicami miasta, udział w tym wyjątkowym święcie, wzięła spora grupa turystów.

Wydarzenie to przede wszystkim wspaniała, żywa lekcja historii. Dzień Osadnika to również integracja mieszkańców niemal całego regionu Żuław - od najmłodszego do najstarszego pokolenia.

Więcej o V Dniu Osadnika w Nowym Dworze Gdańskim znajdziesz w najbliższym numerze "Tygodnika Żuławy i Mierzeja".

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane