Nowy Dwór Gdański. Dworzec kolei wąskotorowej Nowy Dwór Gdański. Dworzec kolei wąskotorowej

Nowy Dwór Gdański. Dworzec kolei wąskotorowej (© Sławomir Bednarczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy Dwór Gdański. W czwartek 20 marca, od godziny 9, w starostwie powiatowym odbywać się będzie dyskusja publiczna w sprawie torowisk kolei wąskotorowej. W spotkaniu mają wziąć udział przeciwnicy rozebrania torowisk linii Ostaszewo-Nowy Dwór Gdański i zwolennicy usunięcia torów.

Nowy Dwór Gdański. Przypomnijmy, usunięcia torów chciało nowodworskie starostwo powiatowe. Tory nie zostały zdemontowane, bo były społeczne protesty a ostatecznie linię Nowy Dwór Gdański - Ostaszewo otoczył opieką konserwator zabytków. Władze jednak nie ustępują.

Zobacz także: Nowy Dwór Gdański. Stracimy na zabytkowych torach

- Chcemy pokazać, że konserwator podjął błędną decyzję, a większość mieszkańców Żuław torowisk wąskotorówki nie chce - mówi Andrzej Sobociński z zarządu powiatu nowodworskiego. - Chcemy, by konserwator cofnął decyzję.

Sprawdź także: Nowy Dwór Gdański. Przetarg na rozbiórkę torów unieważniony

Z regionu

Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wodniak (gość)

Pan Ptak forsuje rozwój dróg wodnych, tzw, Pętlę Żuławską. I bardzo dobrze, to się chwali. Dlaczego równolegle nie możemy rozwijać sieci kolejki wąskotorowej. pięknego zabytku i szansy turystycznej na Żuławach? Już słyszę odpowiedź, bo nie ma pieniędzy. To naczelnym zadaniem samorządów żuławskich powinno być poszukiwanie strategicznego inwestora, który chciałby to zrobić, wspomóc go funduszami unijnymi, no ale kto zajmie się odpowiednim projektem? Lepiej zlikwidować i pozbyć się problemu, pieniążki wydać, po co się trudzić. I co dalej, opowiadać dyrdymały, że powiat się rozwija?

wyborca (gość)

A kto to jest ten - jego eminencja Sobociński? Coś mi tu cuchnie zgniłą słomą i świńskim łajnem. Czy były jakieś spotkania Pana Radnego z wyborcami, aby ich poinformować o swoich działaniach i zamierzeniach? Przekonać ich do swoich racji? Jeśli ktoś wie, to proszę o elementarne oświecenie. Dziękuję.

zainteresowany (gość)

A zna ktoś wyniki dzisiejszych rozmów w ogóle? Co tam włodarze ciekawego wymyślili? Udowodnili na siłę, ze mieszkańcy chcą rozbiórki?

pppp (gość)

Pan Sobociński to za siebie niech cię wypowiada a nie za mieszkańców. Jestem za pozostawieniem torów na swoim miejscu.

Mieszkaniec (gość)

A po to ta kolejka, żeby była atrakcją turystyczną i przyciągała turystów do regionu. Krótkowzrocznośc niektórych mieszkanców i władz jest po prostu powalająca. Tak ciężko myśleć strategicznie. To może inaczej - dobra atrakcja to turyści, turyści to pieniądze, pieniądze które zostawiają turyści to rozwój dla regionu, rozwój dla regionu to nowe miejsca pracy i tak dalej i tak dalej. Ale pewnie lepiej wziąć milion, załatać kawałek dziury, przy okazji pierdzielnąc sobie i kilku kolegom premię przed końcem kadencji a potem niech się kolejni martwią. Były tory - nie ma torów :) Czy tak trudno to zrozumieć????

Mieszkaniec (gość)

A co na to "Stowarzyszenie Żuławy" (nie mylić z Kochamy Żuławy - które o kolejkę walczy) w skład którego wchodzi miedzy innymi powiat nowodworski? Przecież w statucie tegoż stowarzyszenia możemy przeczytać między innymi:

"Celami Stowarzyszenia są:
- działania na rzecz ochrony krajobrazu kulturowego oraz odtworzenie tożsamości historycznej Żuław delty Wisły;
- promocja Żuław delty Wisły jako obszaru o unikatowych walorach turystycznych;

oraz, że dla osiągnięcia powyższych celów Stowarzyszenie:

- podejmuje wspólne przedsięwzięcia w zakresie odbudowy tożsamości kulturowej struktur wiejskich i odnowy krajobrazu Żuław dla rozwoju funkcji turystyczno-rekreacyjnej;
- wspiera instytucje i działania na rzecz rozwoju infrastruktury Żuław delty Wisły"

Może Pan Sobociński i spółka się do tego ustosunkuje???

obrońca (gość)

A co na to Towarzystwo Rozwoju Powiatu? Czemu Pan milczy Panie Przewodniczący? A może powstało konkurencyjne Towarzystwo Likwidacji Powiatu, tylko o tym jeszcze nie wiemy?

gość (gość)

Referendum teraz jak nie długo wybory po co i tak ludzie będą wiedzieli na kogo głosować dosyć już takiej władzy w powiecie .A co do liczenia się z ludźmi to jest to samo jak z naszym rządem ile podpisów pod różnymi obywatelskimi sprawami i tak nasz rząd ma nas w du......

Mieszkaniec (gość)

A może tak referendum w sprawie odwołania Sobocińskiego i reszty? Myślę, że udało by się zebrać odpowiednią liczbę głosów. Skoro petycje mieszkańców nie przemawiają i oni dalej nie rozumieją, to może lepiej odsunąć ich od koryta? Można przeboleć koszty referendum, ale może dzięki temu uratuje się kolejkę.