Nowy Dwór Gdański. Wystartuj w rowerowym maratonie po Żuławach

Nowy Dwór Gdański. W niedzielę 23 września odbędzie się kolejne edycja maratonu rowerowego “Żuławy Wkoło”. Zawodnicy do wyboru mają trzy różne dystanse.
Nowy Dwór Gdański. W niedzielę 23 września odbędzie się kolejne edycja maratonu rowerowego “Żuławy Wkoło”. Zawodnicy do wyboru mają trzy różne dystanse.
 archiwum/Tomasz Chudzyński

Nowy Dwór Gdański. Start i meta rowerowego wyścigu zlokalizowane będą przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. W budynku ŻOKu mieścić się będzie również biuro zawodów.
- Rowerowy maraton, który w podtytule nosi nazwę „Cykliczna depresja”, to impreza dla wszystkich, którzy kolarstwo szosowe uważają za doskonały sposób na utrzymanie dobrej formy. Co roku setki uczestników „pokonują depresję” i pełni wigoru mierzą się z nią na jednej z trzech przygotowanych tras - mówią organizatorzy. - Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa dostarcza niezapomnianych wrażeń. Napotkane po drodze budowle hydrotechniczne budzą zainteresowanie i podziw. Pozornie nieciekawy rejon Polski jawi się z pozycji siodełka rowerowego niezwykle atrakcyjnie. Uwagę zwracają słynne domy podcieniowe oraz architektura melioracyjna. Stan nawierzchni dobry z wyjątkiem krótkich, nieco podziurawionych fragmentów. Ukształtowanie terenu w przeważającej większości płaskie. Czynnikiem atmosferycznym jaki należałoby wziąć pod uwagę może być dosyć silny wiatr. W zależności od kierunku i siły może być sprzymierzeńcem lub przeszkodą w dotarciu do mety. Wszystko to, tworzy specyfikę Żuław Wiślanych i warte jest przeżycia na malowniczej trasie Wkoło.

W tym roku zawodnicy do wyboru mają trzy dystanse. Rowerzyści mogą wybrać 77 kilometrową trasę „Magister”, 100 kilometrową trasę „Doktor” oraz 140 kilometrową trasę „Profesor”. Start w wyścigu Żuławy Wkoło odbywać się będzie na zasadzie fali tj. wypuszczania na trasę 15 - 20 osobowych grup co 2 minuty. Zawodnicy trasy „Profesor” startować będą w godz. od 8.00 do 8.15, zawodnicy trasy „Magister” w godz. od 8.30 do 9.00, a zawodnicy trasy „Doktor” w godz. od 9.00 do 9.30. Organizatorzy proszą zawodników o pojawienie się w „poczekalni startowej” na kwadrans przed planowaną dla siebie godziną startu.

W maratonie rowerowym może wystartować każdy, kto ukończył 18 lat. Rejestracja zawodników dostępna jest na stronie internetowej zulawywkolo.pl.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

21.09.2018, 20:26

Normalnie dziennikarze mają zapłon...i informują o imprezie 2 dni przed rozpoczęciem. A z rejestracją to już odlecieliście, bo za późno (bo już nie zaksięgują wpłaty online) i w grę wchodzi rejestracja w dniu zawodów (co kosztuje 155 zł). Nawet nie sprawdziliście info ze strony zulawywkolo.pl, przed publikacją. Ale zrobię to za was i wkleję.

"Rejestracja internetowa jest już zamknięta. W czwartek i w piątek można jeszcze wnieść opłatę startową 111 zł bezpośrednio na nr konta:
PKO BP 07 1440 1387 0000 0000 1375 3358
i z potwierdzeniem wpłaty zgłosić się do biura startowego.
W niedzielę pakiety startowe płatne są gotówką 155 zł."

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane