Ostaszewo. Projekt budowy wiatraków

Ostaszewo. Projekt budowy wiatraków (© Tomasz Chudzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ostaszewo. Rozpoczęły się konsultacje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tej żuławskiej gminy. To kolejny krok do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego gminy Ostaszewo. Nowe plany mają umożliwić montaż w gminie kilkudziesięciu turbin wiatrowych.

Ostaszewo. Konsultacje studium będą trwały od 16 grudnia 2013 r. do 20 stycznia 2014 r. Plany będą wyłożone w Urzędzie Gminy Ostaszewo, w pokoju nr 7, w godz. od 10 do 14.

Przypomnijmy, plany budowy farm wiatrowych wzbudzają mnóstwo kontrowersji wśród mieszkańców Ostaszewa i okolicznych wsi. Przeciwnicy podejmują akcje protestacyjne.

Zobacz także: Ostaszewo. Kontrowersje wokół planów budowy wiatraków


Część z nich tłumaczy, że wstępne plany rozmieszczenia wiatraków zakładają, że turbiny staną w odległości co najmniej 500 metrów od domostw. To zdecydowanie za mało - mówią przeciwnicy wiatraków z gminy Ostaszewo.

Sprawdź koniecznie: Nowy Dwór Gdański. Powstanie 20 wiatraków w okolicach miasta

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pegerowiec (gość) (miejscowy)

ale najwyższy czas to skończyć Warszawa wykupiła ziemie a nie zapłaciła /komuchy po okrągłym stole/ a teraz nam będą stawiać fermy wiatrowe nam płacą po 2.50 na godz.a limit godzin bez ograniczeń

podwawelny (gość)

polsat pokazał prawdę o wiatrakach i niech drapichrust z Żuławskiej napisze prawdę o Michalskim co nam gotuje w/z fermami wiatraków chce nam zasrać okolice Nowego Dworu nie mówiąc o okolicach miejscowości Kmiecina w kierunku do Solnicy gdzie będzie to prawdziwe wariactwo są już gotowe plany przestrzennego zagospodarowania w powiecie ale niedostępne dla mieszkańców bo nam wara od wszelkich informacjii

oszukany sąsiad wiatraka (gość)

Czyżby znowu zaczął działać wiatrakowy lobbysta z Pruszcza Gdańskiego jak to było wcześniej w Suwałkach i w Pobliskim Nowym Stawie. No to macie ściemę gwarantowaną. Sprawdźcie jeszcze kto będzie finansował opracowanie studium i późniejsze miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Nie macie co czekać szanowni mieszkańcy i już teraz szykujcie się do przygotowania odpowiednich pism do CBA i innych instytucji. Nie dajcie się zwieść bajkom o potężnych wpływach do budżetu. Walczcie o własne zdrowie, spokój i chrońcie wasze nieruchomości przed utratą wartości z powodu takiego sąsiedztwa. Jeżeli macie mądrych radnych dacie radę. Trzymam za Was kciuki.

Projekt (gość)

Projekt jest na stronie: http://www.ostaszewo.pl/index.php/akt/318-zmiana-studium-uwarunkowan-i-kierunkow-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-ostaszewo

gość (gość)

Ludzie nie dajcie sobie wmówić,że wiatraki nie są szkodliwe dla zdrowia . Wszystko zależy w jakiej odległości umieszczone są od domów i gospodarstw. Obejrzyjcie reportaż "Państwo w państwie" - wojna z wiatrakami - TV Polsat niedziela godz. 19.30 lub po programie na stronie http://www.ipla.tv/Programy/5000946-Magazyny-Reporterskie/5001178-Panstwo-W-Panstwie, czytajcie http://www.panstwowpanstwie.polsat.pl/

felek (gość)

Dotychczas myślałem, ze wiatrowe elektrownie to samo dobro i że ludzie się czepiają, ale obejrzałem w TV reportaż o kobiecie, która mieszka w pobliżu (500m) takiego wiatraka i mam ostrożniejszy pogląd. Kobieta ta jest kłębkiem nerwów - odgłosy i wibracje pochodzące z tego urządzenia zatruły jej życie. Mówi, że nie da się tam mieszkać. Sprowadzeni specjaliści po pomiarach potwierdzili tą sytuację. Jedno jest pewne - stawiając takie farmy wiatrowe trzeba dokładnie przemyśleć ich lokalizację, żeby nie zniszczyć komukolwiek życia.