Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Zarząd Powiatu Lęborskiego
84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej mienie Powiatu Lęborskiego
ogłasza się, co następuje:
1. Przeznacza się do sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego opisaną niżej nieruchomość gruntową położoną w obrębie Małoszyce, gmina Nowa Wieś Lęborska

* cena sprzedaży nie obejmuje należności podatkowych, które wprowadziła z dniem 1 maja 2004 roku ustawa z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług /t.j. Dz.U z 2017r. poz. 1221 ze zm./. Do ceny sprzedaży netto zostanie doliczony obowiązujący w dniu sprzedaży podatek VAT.

Nieruchomość wolna jest od obciążeń i nie jest przedmiotem zobowiązań.

2. Przeznaczenie ww. nieruchomości w planie miejscowym:

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miejscowości Małoszyce, gmina Nowa Wieś Lęborska pod nazwą „Małoszyce - uzupełnienia”, zatwierdzonym uchwałą nr XXXIII/262/13 Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 5 marca 2013 roku, działka nr 41/24 posiada dwie funkcje:

- część działki oznaczona jest symbolem 1.1.5.MW tj. „zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub jednorodzinna, w tym zabudowa szeregowa i zabudowa bliźniacza”,

- pozostała część działki oznaczona jest symbolem 1.2.3.MU tj. „zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i/lub jednorodzinna i usługi o szerokim zakresie”.

Ponadto działka nr 41/24 obręb Małoszyce zlokalizowana jest w kompleksach stanowiących: „ Strefę W III częściowej ochrony konserwatorskiej”.

Zgodnie z zaświadczeniem Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dnia 9 sierpnia 2018 roku Rada Gminy nie podjęła uchwały o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

3. Wadium należy wpłacić w pieniądzu na konto: Starostwo Powiatowe w Lęborku, Bank Spółdzielczy w Łebie, Filia Lębork Nr 07 9324 0008 0002 8701 2000 0380 najpóźniej do dnia 12.11.2018 roku. Środki pieniężne muszą wpłynąć na rachunek bankowy najpóźniej w dniu 12.11.2018r. pod rygorem uznania przez organizatora przetargu, że warunek wpłaty nie został spełniony.

4. Do przetargu dopuszczone zostaną osoby fizyczne lub prawne, które wpłacą wadium w ustalonej wysokości w wyznaczonym terminie, stawią się na przetarg osobiście lub w ich imieniu stawią się ich pełnomocnicy okazujący się stosownym pełnomocnictwem, sporządzonym w formie aktu notarialnego lub innej formie z potwierdzeniem zgodności podpisów przez notariusza, a w przypadku osób prawnych dodatkowo dokumentami określonymi przepisami prawa, uprawniającymi do wzięcia udziału w przetargu, przedłożą komisji przetargowej dowody stwierdzające tożsamość.

5. W przypadku małżonków, którzy nabywać będą nieruchomość do majątku wspólnego, do dokonywania czynności przetargowych konieczna jest obecność obojga małżonków lub jednego z nich ze stosownym pełnomocnictwem /niekoniecznie w formie aktu notarialnego/ drugiego małżonka, upoważniającym do reprezentowania go w przetargu na zbycie nieruchomości, zawierającym dodatkowo zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości.

6. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne oraz cudzoziemcy na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 2278).

7. Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia, odwołania, unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.

8. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zaliczone zostanie na poczet ceny sprzedaży nieruchomości. Wniesienie wadium przez uczestnika przetargu oznacza, że uczestnik zapoznał się ze stanem nieruchomości, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz warunkami określonymi w ogłoszeniu. Granice nieruchomości objętych przetargiem nabywca przyjmuje wg stanu przedstawionego na wyrysie z mapy katastralnej.

9. Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę zawarcia umowy notarialnej.

10. Nabywca zobowiązany jest zapłacić cenę nabywanej nieruchomości nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność. Za termin zapłaty uznaje się dzień wpływu należności na wskazane konto.

11. Osoba ustalona jako nabywca zostanie zawiadomiona o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

12. Koszty zawarcia umowy notarialnej oraz koszty wpisów wieczysto-księgowych obciążają nabywcę.

13. Szczegółowych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Referatu Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lęborku, pok. 220 i 221, II piętro, tel. /59/ 863 28 41. 14. Ogłoszenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lęborku www.powiat-lebork.com(BIP), na tablicy ogłoszeń tutejszego urzędu /parter/ oraz na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Lęborka i Łeby, Urzędów Gmin: Wicko, Nowa Wieś Lęborska i Cewice na okres od 12.10.2018 r. do 16.11.2018 r.

15. Zastrzega się prawo do odwołania przetargu z ważnych powodów. Zarząd Powiatu Lęborskiego poda do publicznej wiadomości informację o odwołaniu z podaniem uzasadnionej przyczyny.

Przetarg odbędzie się w dniu 16.11.2018r. o godzinie 10:00 w sali nr 13 Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3