Twierdza Czarnych Przemysław nadal nie zdobyta

ABE
To był udany weekend dla drużyn z powiatu nowodworskiego grających w V lidze. Czarni Przemysław wygrali z Pogonią Prabuty 3:1, a Żuławy pokonały Zawiszę Czarne Dolne 3:0. Warto dodać, że był to pierwszy mecz nowodworzan pod wodzą nowego trenera, Jarosława Talika.

Do zwycięstwa nad Pogonią Prabuty Czarnych poprowadzili Sławomir Mallek oraz bracia Tomasz i Marcin Popielarze. Każdy z nich zdobył po jednej bramce.
Podopieczni trenera Tomasza Górskiego rozpoczęli strzelanie w 20 minucie. Mallek zdecydował się na uderzenie z woleja z 20 metrów. Piłka wpadła w samo okienko bramki gości. Kwadrans później było już 2:0. Marcin Popielarz minął kilku rywali jak tyczki, a następnie podał do Tomasza Popielarza. Popularny "Biały" z około 7 metrów pokonał bramkarza z Prabut. Czarni przeważali do końca pierwszej połowy, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Trzeciego gola zdobyli 13 minut po przerwie. Szybką akcję przeprowadzili bracia Popielarze. Rzut wolny z własnego pola karnego wykonywał Łukasz, piłkę głową przedłużył Tomasz, a Marcin uderzył z okolic "szesnastki" w takim sposób, że bramkarz przyjezdnych był bezradny. Było już 3:0. W końcówce goście zdobyli jeszcze honorowego gola.

Warto dodać, że było to siódme spotkanie Czarnych na boisku w Przemysławiu i siódme zwycięstwo. Dzięki wygranej z Pogonią oraz remisie Rodła Kwidzyn z Gromem Nowy Staw, Czarni wrócili na pierwsze miejsce w lidze.

Trzy punkty w XII serii gier zdobył także zespół Żuław. Nowodworzanie pierwszy raz zagrali pod wodzą nowego trenera, Jarosława Talika. Żuławy bez problemu pokonały Zawiszę Czarne Dolne 3:0. Bramki strzelali Krzysztof Klein, Grzegorz Boniecki i Mateusz Gruszewski. Talik wystawił sam siebie na bramkę i nie wpuścił żadnego gola.

- Zagraliśmy dobry mecz - mówi Jarosław Talik. - Stwarzaliśmy sobie bardzo dużo okazji. Sporo z nich nie udało się wykorzystać, ale i tak strzeliliśmy trzy gole. Każdy z zawodników spisał się świetnie. Nawet juniorzy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie dużo wnieśli do naszej gry.

Następne mecze

W najbliższą sobotę (29 października) Czarni i Żuławy zagrają na wyjazdach z dwoma najsłabszymi drużynami w lidze. O godz. 11 przemysławianie zmierzą się z Osiczanką Osice, a o godz.13 Żuławy spotkają się z Ceramikiem Łubiana.

- Czeka nas teraz daleki wyjazd do Łubiany. Jeszcze nie wiem jakim składem będziemy dysponować w tym meczu, ale na pewno zagramy o komplet punktów. Interesuje nas tylko zwycięstwo - zaznacza Jarosław Talik.