Dwa wnioski z Żuław i Mierzei, złożone do kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych, zostaną zrealizowane. W przyszłym roku zmodernizowane zostaną droga Żuławki -Bronowo i ulica Zalewowa w Kątach Rybackich

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To już drugie rozdanie rządowych środków w ramach popularnych „Schetynówek”. Powiat nowodworski wnioskował o dofinansowanie dwóch odcinków dróg: Żuławki–Bronowo oraz Jeziernik-Orłowo. Niestety, pieniądze otrzymało tylko zadanie w gminie Stegna. Remontowany będzie odcinek liczący blisko 1300 metrów. Naprawiona ma być nawierzchnia jezdni, zlikwidowane wyboje i nierówności. Dzięki temu mają poprawić się warunki jazdy, na co narzekali okoliczni mieszkańcy. Trasa ta bowiem nie była remontowana od wielu lat. 
Całkowity koszt zadania to 751 tys. zł, wkład własny powiatu to ponad 380 tys. zł. Rząd dofinansuje prace kwotą 370 tys. zł. Inwestycję współfinansować będzie również samorząd gminy Stegna.
Natomiast projekt remontu drogi powiatowe Jeziernik – Orłowo nie uzyskał w czasie oceny wymaganej punktacji.
– Cieszę się, że przy tak dużej konkurencji projekt przebudowy drogi w Bronowie znalazł się w części projektów objętych dofinansowaniem. Do końca marca będzie już rozpisany przetarg na jej realizację – mówi Zbigniew Piórkowski, nowodworski starosta. – Niestety, druga droga Jeziernik – Orłowo znalazła się tuż pod przysłowiową kreską i prace nad jej remontem odbędą się w ograniczonym zakresie.
Znacznie droższa będzie inwestycja w Kątach Rybackich. Kosztować będzie niemal 1,5 mln zł (z czego 658 tys. zł to kwota dofinansowania, pozostała część pochodzić będzie z budżetu Sztutowa). Tu jednak powstanie całkowicie nowa droga, w miejscu obecnej, gruntowej. Powstanie asfaltowa nawierzchnia, chodnik, oświetlenie, wodociąg, kanalizacja, przejście przez wał przeciwpowodziowy, miejsca parkingowe, system odwodnienia, zjazd do ul. Rybackiej. 
Prace mają się odbywać od kwietnia do lipca 2011 roku.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wibicko (gość)

Odcinek który bedą remontować w m. Bronowo znajduje sie po środku trasy do Mirówka dr nr 7 aż do Żuławek a pomiędzy tymi miejscowościami jest m. Bronowo i pytam sie kto zaczyna remont drogi od środka trasy śmiszne, odcinek od Mirówka w strone Brobowa napewno jest dużo gorszy niż remontowany odcinek w Bronowie.