Młoda kadra karateków z Klub Karate Senshi na Pucharze Polski w Karate. Drużyna zdobyła dwanaście medali

Jadwiga Bilicka
W dniu 2 grudnia 2023 odbył się Puchar Polski Dzieci w Karate WKF. W zawodach w Grodzisku Mazowieckim udział wzięło 608 dzieci z 61 klubów z całej Polski.

Świetnie spisali się zawodnicy karatecy z powiatu nowodworskiego, którzy reprezentowali Sportowy Klub Karate Senshi.

Srebrny medal w kumite drużynowym dziewcząt U10 +30kg zdobyły Maja Ostrowska oraz Magdalena Nowak.

Lena Rózga

• zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym dziewcząt U12 +35kg
  • brązowy w kumite indywidualnym dziewcząt U12 -40kg

Kornel Bartnicki
zdobył brązowy krążek w kumite indywidualnym młodzików -45kg

Antonina Grzegorska zdobyła brązowy medal w kumite drużynowym U12 -35 kg

Bardzo blisko medalu byli także Stanisław Demianiuk oraz Leszek Symula, którzy zajęli 5 miejsce w kumite drużynowym chłopców U12. Stasiu zajął również 7 miejsce w kumite indywidualnym chłopców U12 +45kg.
Lena Górnik zajęła 5 pozycję w drużynie kumite dziewcząt U12 +35kg

W konkurencji indywidualnej poza podium znalazł się także Jan Kentzer na 7 miejscu oraz Maja Ostrowska na miejscu 9.
Sportowy Klub Karate Senshi zdobył łącznie 12 miejsc medalowych, co dało drugie miejsce w ilości zdobytych medali na każdy klub.
Młodych karateków, którzy trenują w Nowym Dworze Gdańskim i w Stegnie przygotowują Jakub Wrąbel i Dawid Stubba.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!