MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 23.04.2023. Co działo się w Ostródzie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostródy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostródy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ostródy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.04 a 22.04.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Atrakcyjny długi weekend w Ostródzie przed nami. Wideo.”?

Przegląd tygodnia: Ostróda, 23.04.2023. 16.04 - 22.04.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Atrakcyjny długi weekend w Ostródzie przed nami. Wideo.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się długi weekend majowy w Ostródzie.
Zaczniemy 29 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kościuszki od koncertów zespołu "Jura" oraz Kapeli Ostródzianie.
Niezwykle obfity w wydarzenia weekend zakończymy 3 maja rejsami spacerowymi po Jeziorze Drwęckim.

📢 Nowe ekspozycje w ostródzkim Muzeum. Musicie to zobaczyć. Wideo

Muzeum w Ostródzie to miejsce wyjątkowe, które należy odwiedzić zarówno dla wiedzy, jak i dla kultury. Bogata ekspozycja, liczne wystawy czasowe i działania edukacyjne sprawiają, że muzeum jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego regionu Warmii i Mazur, jak również całej Polski.

📢 Port w Elblągu. Parking dla tirów, nadzieja dla miasta i strategiczny plan

Spór o to, kto ma przygotować port w Elblągu na przyjęcie towarowych statków przechodzących przez przekop Mierzei Wiślanej, nie jest nowy. Wystarczyło spojrzeć na plany inwestycji, by jasne stało się, że budowa drogi z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany „kończy się” kilkaset metrów przed elbląskim, komunalnym portem.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 23.04.2023: 16.04-22.04.2023 Ostróda: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ostródzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zmiany na szkolnych legitymacjach i świadectwach dojrzałości. Sprawdź, co ma być po nowemu. Projekt MEiN trafił do opiniowania

Inaczej mają wyglądać legitymacje szkolne, mLegitymacje szkolne oraz świadectwa. Zmiany zostały ujęte w projekcie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. W czwartek, 20 kwietnia projekt trafił do opiniowania. Warto sprawdzić szczegóły.

📢 kpt. Romuald Adam Rajs, ps. Bury. Okiem historyka IPN

Kpt. Romuald Adam Rajs, znany także pod pseudonimem Bury, był jednym z najbardziej znanych i cenionych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Urodzony w 1913 roku, Rajs w wieku 26 lat przystąpił do walki o wolność swojej ojczyzny, włączając się w działalność konspiracyjną.

📢 Szkolenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową „Trenuj jak Żołnierz”

Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i 20 Brygada Zmechanizowana zapraszają osoby ze środowiska cywilnego w wieku 18-55 lat, którzy nie odbywali dotychczas szkolenia wojskowego, na podstawowe szkolenie wojskowe pod hasłem: „Trenuj jak Żołnierz” zakończone przysięgą wojskową.

📢 Popyt na magazyny jest bliski rekordowego. Pomorze przyciąga nowych najemców i deweloperów. Regesta wynajęła 36 tys. m kw.

Bardzo wysokie zainteresowanie najemców nowoczesną powierzchnią magazynową utrzymujące się kolejny rok z rzędu. Rynek magazynowy dynamicznie rośnie w całej Polsce.

📢 Startują zawody Pit Bike! Pierwsza runda to zmagania off-road w Mrągowie.

📢 Święta Warmia i 300 - letni świadkowie historii

Okolice miejscowości Woryty, to historyczne miejsce dla ducha polskości. Rzeka Pasłęka, która płynie nieopodal, jest naturalną granicą Warmii, i Mazur.
Woryty to wieś w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Gietrzwałd. Według danych z 2021 roku, wieś zamieszkuje około 300 osób.
Wieś została założona w 1345 roku jako typowa ulicówka. Dokument lokacyjny pochodzi z dnia 15 lipca 1347 roku i był jednym z pierwszych, jakie wystawiła kapituła warmińska w komornictwie olsztyńskim. Niemiecka nazwa wsi to Woritten.

📢 Antyterroryści i agenci FBI ćwiczą w okolicach Ostródy

To największe tego typu ćwiczenia w Europie zorganizowane przez polską Policję, a realizowane we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym. Podczas pierwszych epizodów, które odbyły się w metrze, sprawdzano m.in. gotowość Policji i służb współdziałających do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym oraz prowadzenia działań w środowisku skażonym substancją CBRN.

📢 Rozesłano pilny alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega m.in. kierowców

W związku z planowanymi na dziś (19.04) ćwiczeniami antyterrorystycznymi, do odbiorców znajdujących się na terenie części 8 województw rozesłano Alert RCB. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

📢 Alimenciarze z Warmii i Mazur. Te osoby nie płacą na swoje dzieci. Kogo szuka policja w województwie warmińsko-mazurskim? Sprawdź LISTĘ!

Te osoby nie płacą alimentów na swoje dzieci. Kogo szuka warmińsko-mazurska policja? Sprawdź. Rozpoznajesz kogoś ze zdjęć? Zawiadom służby. Możesz to zrobić, dzwoniąc na numery telefonu 112 lub 997, lub wysyłając wiadomość mail na adres [email protected]. Na Warmii i Mazurach policja poszukuje łącznie kilkadziesiąt osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości, nie płacąc na czas lub w ogóle zasądzonych przez sąd alimentów.

📢 Prezydent RP Andrzej Duda: Mierzeja Wiślana ma strategiczne znaczenie!

Rejon Mierzei Wiślanej ma strategiczne znaczenie dla obrony granic i terytorium Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda, który obserwował we wtorek przy przekopie Mierzei ćwiczenia Zalew-23.

📢 Pani Wanda Bortkiewicz, niespełna 100-letia świadek historii z mocnym przekazem dla młodych.

Wanda Bortkiewicz, z domu Czyżewska, ps. „Basia”, „Barbara Zakrzewska”, urodziła się 26 sierpnia 1923 roku w rodzinie ziemiańskiej na Wileńszczyźnie. Należała przed wojną do Sodalicji Mariańskiej i harcerstwa, które to, obok rodziny i szkoły, ukształtowały jej patriotyczną postawę.
5 kwietnia b.r. z rąk prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odebrała nagrodę honorową „Świadek Historii”.

📢 Wyjątkowy projekt mieszkania w Warszawie. Pomysł na kamieniczny styl we współczesnym wydaniu. Jak modnie połączyć klasykę z nowoczesnością?

Mariaż klasyki i nowoczesności, to połączenie jest na topie w wielu aranżacjach wnętrz w 2023 roku. Podpowiadamy, jak wyjątkowo można urządzić funkcjonalne mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami. Zajrzyj do 100-metrowego apartamentu na warszawskim Mokotowie i zobacz, jak modnie zaaranżować minimalistyczną przestrzeń inspirowaną stylem paryskich kamienic.

📢 Polska Górka w Ostródzie. Nie tylko nekropolia.

Polska Górka, to najstarszy cmentarz Ostródy. Miejsce to jest nie tylko ważnym zabytkiem kultury materialnej, ale również miejscem, gdzie można poczuć ducha przeszłości i zastanowić się nad kruchością ludzkiego życia. Miejsce spoczynku Gustawa Gizewiusza.

📢 Prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej obserwuje ćwiczenia wojskowe Zalew-23

Prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej we wtorek 18 kwietnia 2023 r. ma obserwować ćwiczenia pod kryptonimem Zalew–23. Głowa państwa ma też spotkać się z ćwiczącymi żołnierzami m.in. z 16 Dywizji Zmechanizowanej.

📢 Tak mieszka Dariusz Kosiec z „Sanatorium miłości 5”. Widoki z jego domu w Lillestrøm zapierają dech w piersiach!

Piąta edycja uwielbianego przez widzów programu TVP, czyli „Sanatorium miłości”, obfitowała w wyrazistych uczestników. Jednym z nich był Dariusz ze Szczecina. W pewnym momencie swojego życia, kuracjusz postanowił wyemigrować zarobkowo do Norwegii. Trzeba przyznać, że Dariusz Kosiec mieszka w przepięknym miejscu! Zobaczcie sami - tylko nam zgodził się pokazać, jak wygląda jego mieszkanie na obczyźnie!

📢 Gigantycznej wielkości inwestycje w Gminie Łukta

Dzięki funduszom europejskim oraz Polskiego Ładu, w Gminie Łukta trwają gigantyczne inwestycje. Bez tego wsparcia, tak małym jednostkom samorządu terytorialnego, byłoby niezmiernie trudno wypełniać zadania związane z poprawą jakości życia swoich mieszkańców.

📢 Utrzymanie oraz remonty dróg powiatowych. Jak z tego zadania wywiązuje się Starostwo Powiatowe w Ostródzie?

Wspieranie powiatów w utrzymaniu i remontach dróg powiatowych jest jednym z głównych zadań rządu, ponieważ dobrze utrzymane drogi są kluczowe dla gospodarki kraju i zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Ogromne rządowe pieniądze, które w ciągu ostatnich siedmiu latach wpłynęły do kasy Powiatu Ostródzkiego, to ponad 70 mln zł.
Od budowy wiaduktu, po bieżące remonty dróg powiatowych. Ogromne pieniądze, wielkie inwestycje w poprawę codziennego życia Polaków. Szczególnie w obszarach, które często pomijane były w dzieleniu publicznych pieniędzy, powodując tym samym wykluczenie komunikacyjne wielu środowisk, szczególnie wiejskich i małomiasteczkowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na ostroda.naszemiasto.pl Nasze Miasto