Zapisy — udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy. Lekarz przyjmować będzie w Ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu restauracji McDonald’s ul. Warszawska 2i w Nowym Dworze Gdańskim.
Zapisy prowadzone będą telefonicznie pod numerem 790 343 011 dnia 27 listopada 2023 r. w godzinach 15.00 -18.00 Liczba miejsc jest ograniczona.
Badania przeznaczone dla dzieci zamieszkałych w gminie Nowy Dwór Gdański, gminie Stegna, gminie Ostaszewo, gminie Sztutowo i gminie Krynica Morska.
Lekarz przyjmować będzie w Ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu restauracji McDonald’s ul. Warszawska 2i w Nowym Dworze Gdańskim.
Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut.
Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie. W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni będą Wolontariusze Fundacji.
Dwa nowoczesne pojazdy podróżują po całym kraju i rocznie odwiedzają 50-60 miast i mniejszych miejscowości w Polsce. Dzięki takiemu działaniu dzieci mogą zostać przebadane blisko swojego miejsca zamieszkania, wygodnie, bezboleśnie i bez strachu. Badania przeprowadzane są bezpłatnie. Nad inicjatywą czuwa Centrum Medyczne WUM, dbając o merytoryczne elementy programu i o archiwizację opisu wyniku badania na e-koncie pacjenta.
Choroba nowotworowa u dzieci nie daje charakterystycznych objawów: takie same mogą wystąpić przy wielu innych schorzeniach. Jeśli jednak pojawią się niepokojące symptomy, warto iść do lekarza, by sprawdzić, co jest przyczyną.
Kiedy choruje dziecko, choruje z nim cała rodzina
Fundacja Ronalda McDonalda tworzy i wspiera programy, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i dobrobyt dzieci oraz ich rodzin. Główny cel programu to wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. Od 2006 roku mobilny Ambulans Fundacji co roku przemierza tysiące kilometrów, odwiedzając miejscowości w całej Polsce.
Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki, jeśli są konieczne. Każda wcześnie wykryta nieprawidłowość to szansa na szybsze i pełne wyleczenie. A każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne mają ogromny sens. W ciągu 18 lat funkcjonowania programu zostało przebadanych ponad 83 tys. dzieci w Polsce.
Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że jego rozwój przebiega tak, jak przebiegać powinien. Wykonują je radiolodzy na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?