Błękitni zdobywają kolejne punkty. Raport z Klasy B

Kamil Kucharski
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
W ósmej kolejce rozgrywek w Klasie B Bałtyk Sztutowo i Błękitni Kmiecin zmierzyli się odpowiednio z Orlikami Stary Dzierzgoń i Tęczą Szropy. Punkty w ten weekend udało się zdobyć jedynie drużynie z Kmiecina.

Mecz Błękitnych z Tęczą został rozegrany na boisku w Kmiecinie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie w spotkaniu po tym, jak w siódmej minucie gola zdobył Marcin Świątek. Goście odpowiedzieli na to wyrównującą bramką w szesnastej minucie meczu; przez następne 29 minut żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie i pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się remisem.

W 62. minucie do bramki Tęczy ponownie trafił Marcin Świątek i zapewnił trzy punkty swojej drużynie. Dzięki tej wygranej Błękitni awansowali w klasyfikacji ligowej na dziewiąte miejsce wyprzedzając Orzeł Ząbrowo, który przegrał 2:4 z Jurandem Lasowice.

Punkty niestety musiał oddać tym razem grający na wyjeździe Bałtyk Sztutowo. Swój mecz z Orlikami zespół ze Sztutowa rozpoczął od bramki Marcina Górnicza w ósmej minucie. Gospodarze jednak odrobili stratę w 24. minucie, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zespół zdobył drugą bramkę.

W drugiej połowie walka o kolejne gole trwała do samego końca. I faktycznie, w pierwszej minucie doliczonego czasu Orliki zdobyły trzecią bramkę. Bałtyk do samego końca walczył o kolejne gole i minutę później drugiego gola dla Sztutowa zdobył Marcin Wolski. Nie starczyło jednak czasu na zdobycie wyrównującej bramki i ostatecznie trzy punkty zostały ze Starym Dzierzgoniem.

Liderem grupy Malbork 5 pozostaje niezmiennie AP Malbork z 22 punktami. Bałtyk Sztutowo nadal utrzymuje się na siódmym miejscu, a Błękitni po dwóch wygranych pod rząd awansowali na miejsce dziewiąte.