Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czarni Przemysław utrzymali się w V lidze

ABE
Czarni Przemysław rozgromili w ostatniej serii gier Orzeł Trąbki Wielkie 5:1. Trzy punkty zdobyte na boisku w Przemysławiu były bezcenne. W dużej mierze dzięki nim Czarni zdołali utrzymać się w "okręgówce". Co ciekawe, Czarni musieli nie tylko wygrać z Orłem, ale także liczyć, że KS Chwaszczyno pokona Koronę Żelistrzewo. Chwaszczyno zagrało na korzyść Czarnych, wygrywając aż 4:0.

To był chyba najlepszy mecz Czarnych w tym sezonie. Podopieczni trenera Tomasza Górskiego dominowali od samego początku. Szybko pierwszego gola zdobył Mariusz Dywicki. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafiali Paweł Wasilewski, Sławomir Mallek (rzut karny) i Tomasz Popielarz. Do przerwy było 4:0.
Po zmianie stron Czarni nadal przeważali, ale tym razem mieli już dużo gorszą skuteczność. Udało im się zdobyć tylko jednego gola. Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, Paweł Wasilewski podał do Sławka Mallka, a ten uderzył mocno po ziemi w kierunku bramki rywali. Było 5:0. Przemysławianie mogli zdobyć jeszcze co najmniej pięć bramek, ale w polu karnym gości tracili zimną krew. W końcówce spotkania Orzeł strzelił honorowego gola.
- W żadnym meczu ligowym nie zagraliśmy na takim luzie jak przeciwko Trąbkom Wielkim. Mogliśmy ten mecz wygrać co najmniej 10:1 - mówi trener Tomasz Górski. - Cieszymy się ze zwycięstwa i utrzymania w V lidze. Uważam, że zasłużyliśmy na pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. W kilku meczach zapłaciliśmy tzw. frycowe i o mały włos nie spadliśmy do A-klasy. Teraz czekają nas trzy tygodnie przerwy i regeneracji. W najbliższy weekend spotkamy się z całym zespołem i zarządem przy grillu i podsumujemy sezon. Będziemy także rozmawiać o planach na najbliższą przyszłość.

Skład Czarnych w meczu z Orłem: Piątek - Kuśnierek, Ł. Popielarz, Sas, Fortas - M. Popielarz (84 Szczepanik), Kwirant (Wirkus), Mallek, Wasilewski, - T. Popielarz, Dywicki.