Drużyny z powiatu nowodworskiego bez punktów w siódmej kolejce V ligi

Kamil Kucharski
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay
W siódmej kolejce rozgrywek klasy okręgowej drużyny piłkarskie z powiatu nowodworskiego niestety musiały oddać punkty przeciwnikom.

Pozycję lidera grupy Gdańsk II stracił LKS Żuławy. Nowodworzanie przegrali na wyjeździe z Wietcisą Skarszewy 4:3. Na straconą w 22 minucie bramkę podopieczni Andrzeja Głowackiego odpowiedzieli bramką strzeloną przez Patryka Kiełczyńskiego w 28 minucie spotkania. W drugiej połowie Wietcisa zdobyła kolejne bramki w 46 i 63 minucie. Żuławy jednak nie zamierzały odpuścić i w 90 minucie gola dla nowodworzan strzelił Łukasz Pietroń. Kolejne bramki padły w doliczonym czasie - najpierw czwartego gola zdobyły Skarszewy, a na sam koniec Łukasz Pietroń ponownie trafił do bramki gospodarzy. Nie starczyło jednak czasu na doprowadzenie do remisu i Żuławy zakończyły sobotni mecz bez kolejnych punktów.

Porażkę zaliczyli również Czarni Przemysław. W niedzielnym spotkaniu drużyna trenera Tomasza Górskiego przegrała na swoim stadionie 0:1 z Meteorem Pinczyn. Czarni od 25 minuty grali w osłabieniu po tym, jak Grzegorz Boniecki ujrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Gospodarze jednak nie odpuścili i grając w dziesiątkę uniemożliwiali Meteorowi strzelenie gola. Sytuacja utrzymała się do 82 minuty, wówczas drużynie z Pinczyna udało się ustalić wynik spotkania na 1:0, dzięki czemu goście wyjechali z Przemysławia z trzema punktami.

Trzy punkty przeciwnikowi musiały oddać także Mady Ostaszewo. W sobotnim meczu drużyna z Ostaszewa przegrała u siebie 1:3 z Relaxem Ryjewo. Pierwszą bramkę goście zdobyli w 28 minucie spotkania, w 77 minucie Relax podwyższył wynik na 2:0. W 79 minucie w drużynie Mad boisko opuścił Szymon Jagodziński, a na jego miejsce wszedł Łukasz Rataj. Po około 10 minutach od wejścia na murawę (w 87 minucie spotkania) zdobył on bramkę kontaktową dla Ostaszewa. W doliczonym czasie, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Relaxowi udało się strzelić trzeciego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny z Ryjewa, która wyjechała z Ostaszewa z trzema punktami.

Po sobotniej przegranej z Wietcisą LKS Żuławy spadły na trzecie miejsce w tabeli grupy Gdańsk II z 16 punktami na koncie. Nowym liderem został Borowiak Czersk, który w tej kolejce rozgrywek pokonał Pomezanię Malbork 3:2 i ma obecnie 18 punktów. Na drugim miejscu w tabeli znajduje się Beniaminek 03 Starogard Gdański. Zespół ten wygrał w sobotę 3:0 z Victorią Kaliską i posiada 17 punktów w klasyfikacji ligowej. Na drugim końcu tabeli utrzymują się Mady Ostaszewo i Czarni Przemysław. Drużyny zajmują odpowiednio 17 i 16 miejsce w grupie.

W najbliższy weekend, w ósmej kolejce rozgrywek ligowych o punkty powalczą jedynie piłkarze Czarnych i Mad. Drużyna z Przemysławia w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Brusy. Tego samego dnia na swoim stadionie Mady Ostaszewo zagrają drużynę Raduni II Stężyca.