MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Ostaszewo zakończyła projekt "Razem bezpieczniej".

Jadwiga Bilicka
Jadwiga Bilicka
grafika.Gmina Ostaszewo
Gmina Ostaszewo zakończyła projekt pn. „Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg na terenie Gminy Ostaszewo poprzez budowę monitoringu” realizowanego jako zadania z zakresu administracji rządowej w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024."

Zgodnie z zawartym dnia 9 sierpnia 2023 r. porozumieniem Nr 7/2023 pomiędzy Wojewodą Pomorskim a Gminą Ostaszewo (aneksowanym aneksem nr 1 z dnia 29 września 2023 r.) dokonano montażu monitoringu na skrzyżowaniach w miejscowościach:

  • Jeziernik,
  • Ostaszewo (skrzyżowanie ulic Tczewskiej, Kościuszki i Nowodworskiej),
  • Nowa Kościelnica;
  • wykonano monitoring wizyjny w parku w Ostaszewie, jednocześnie przerabiając instalację elektryczną istniejących latarni i wymianę 5 opraw oświetleniowych.

Zamontowano także monitoring na parkingu w Ostaszewie oraz zakupiono i zamontowano serwer wraz z dyskami twardymi do przechowywania danych z monitoringu.

Inwestycja wyniosła 94.249,85 zł wraz z wkładem własnym gminy.

Celem projektu jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Ważne jest też oddziaływanie prewencyjne, zapobieganie przestępstwom, wykroczeniom i wypadkom. Montaż monitoringu wizyjnego pozwoli także na dobrą współpracę służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, czy ochrony osób i mienia.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto