Hemako z pierwszym trofeum w tym sezonie. Drużyna ze Sztutowa zwycięzcą LOTOS Griffin Summer Cup

Kamil Kucharski
Hemako Sztutowo rozpoczęło sezon 2021 od zdobycia trofeum. Drużyna zajęła pierwsze miejsce w turnieju LOTOS Griffin Summer Cup w kategorii seniorów.

W fazie grupowej drużyna ze Sztutowa uległa jedynie F&BS Kolbudy, z którymi Hemako przegrało 0:1. Poza tym spotkaniem piłkarze Hemako pokonali Bauns Gdańsk (4:0) i Centrum Pelplin (3:1), co zapewniło im sześć punktów i drugie miejsce w grupie A, a jednocześnie awans do półfinału.

W 1/2 finału Hemako zmierzyło się z drużyną Trenerów Pomorskiego ZPN. Zawodnicy ze Sztutowa wywalczyła awans dziękie wygranej 2:1 po rzutach karnych. Ostatni mecz turnieju był ponownym starciem zespołów z Grupy A. Hemako zmierzyło się po raz drugi w tych zawodach z F&BS Kolbudy, jednak tym razem "Canarinhos ze Sztutowa" byli górą i pokonali przeciwnika 3:1.

Oprócz trofeum za zdobycie pierwszego miejsca do Hemako powędrowały jeszcze dwie nagrody. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano Bartoszowi Szloserowi, a Maciej Ranoszek został wybrany najlepszym bramkarzem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani