IV liga. Żuławy muszą wygrać w Kleszczewie

ABE
Piłkarze nowodworskich Żuław, wspierani przez swoich kibiców, nie dali szans Pogoni Prabuty. Po bramkach Krzysztofa Bonieckiego i Macieja Ciechanowskiego wygrali 2:0.W najbliższą sobotę nowodworzanie zmierzą się na wyjeździe z Gromem Kleszczewo. Mecz rozpocznie się o godz.17.

Pierwsza połowa meczu należała do Żuław. Nowodworscy piłkarze jednak nie potrafili wykorzystać tej przewagi i do przerwy był bezbramkowy remis. Po zmianie stron gospodarze wzięli się ostro do roboty. W 59 minucie świetnie w pole karne dośrodkował Piotr Ziętarski. Piłka trafiła do Krzysztofa Bonieckiego, a ten wpakował ją do siatki. Kwadrans później było już 2:0. Tym razem ładnego gola strzelił Maciej Ciechanowski. Co ciekawe, popularny ''Ciechan" trafił do siatki zaledwie sześć minut po wejściu na boisko.
Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Glazera. W pięciu ostatnich meczach nowodworzanie zainkasowali 13 punktów. Tak dobre wyniki w decydującej części sezonu sprawiły, że Żuławy awansowały już na 10 miejsce w IV lidze. Ekipa z Nowego Dworu Gd. wciąż jednak będzie musiała walczyć o utrzymanie. Przed nowodworskimi piłkarzami jeszcze trzy bardzo ważne mecze. W nich rozstrzygną się losy awansów i spadków.
- To była kwestia czasu aż zaczniemy regularnie zdobywać punkty - mówi trener Arkadiusz Glazer. - Teraz gramy lepiej niż na początku rundy wiosennej, mimo że nasza sytuacja kadrowa nie jest dobra. Z zespołu wypadło kilku wartościowych zawodników, z różnych powodów nie grają ostatnio Marek Kruczkowski, Sławomir Tkaczyk, Maksim Satinski oraz Maciej i Bartłomiej Piechnikowie.
W trzech ostatnich kolejkach sezonu Żuławy zmierzą się z Gromem Kleszczewo (wyjazd), Koralem Dębnica (dom) i Murkamem Przodkowo (wyjazd).