Klasa B na boiskach. Błękitni Kmiecin i Bałtyk Sztutowo po dwóch kolejkach zmagań ligowych

Kamil Kucharski
Facebook/Bałtyk Sztutowo
Od połowy sierpnia w piłkarskiej klasie B trwa kolejny sezon ligowy. Po dwóch kolejkach Bałtyk Sztutowo i Błękitni Kmiecin zajmują odpowiednio 7 i 8 miejsce w tabeli.

W pierwszym ligowym spotkaniu tego sezonu Błękitni Kmiecin zagrali u siebie z Realem Myszewo. Drużyna gospodarzy przegrała 1:3 z Orlikami Stary Dzierzgoń. Po tym, jak w w 28 minucie Orliki wyszły na prowadzenie, minutę później bramkę dla Kmiecina zdobył Paweł Rombalski. Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec spotkania. W 86 i 88 minucie zawodnik ze Starego Dzierzgonia zdobył dwie bramki. W drugiej kolejce Błękitni zmierzyli się na swoim stadionie z Realem Myszewo. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla drużyny gości.

Realem Myszewo był pierwszym przeciwnikiem Bałtyku Sztutowo w tym sezonie. Spotkanie zostało jednak zweryfikowane jako walkower dla Myszewa. W drugiej kolejce zespół ze Sztutowa zagrał na swoim stadionie z Orłem Ząbrowo. Bałtyk wygrał to spotkanie 3:2, bramki dla drużyny ze Sztutowa zdobyli Bartosz Szloser i Dawid Weber.

Liderem grupy po dwóch kolejkach jest drużyna AP Malbork. Bałtyk Sztutowo zajmuje obecnie 7 miejsce w klasyfikacji z trzema punktami na koncie. Tuż pod Bałtykiem znajduje się zespół Błękitnych Kmiecin, który na razie nie zdobył punktów w klasyfikacji ligowej.

W niedzielę 30 sierpnia Błękitni Kmiecin zagrają na wyjeździe z Orłem Ząbrowo. Tego samego dnia Bałtyk zmierzy się z AP Malbork.