Klasa okręgowa: Madom nie udało się pokonać Tęczy

Kamil Kucharski
W minioną niedzielę piłkarzom z Ostaszewa nie udało się zwiększyć swojego bilansu punktowego. Na swoim stadionie Mady przegrały z Tęczą Brusy 0:2.

Po wygranej 4:2 w meczu z Pogonią Prabuty podopiecznym trenera Andrzeja Biangi nie udało się zdobyć kolejnych punktów. W rozegranym na stadionie w Ostaszewie meczu gospodarze musieli oddać punkty zespołowi z Brus.

W pierwszej połowie Madom udało się trafić do bramki przeciwnika, jednak radość z prowadzenia nie trwała długo. Sędzia główny dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia, przez co w konsekwencji nie zaliczono gola na konto gospodarzy. W trakcie pierwszych 45. minut piłkarzom z Ostaszewa udało się jeszcze kilkukrotnie stworzyć zagrożenie w polu karnym drużyny przeciwnej, jednak akcje nie zostały zakończone umieszczeniem piłki między słupkami. Czasami w ofensywnych działaniach Mad zabrakło też szczęścia - po jednym z silnych strzałów futbolówka odbiła się i wyleciała w górę przed bramką Tęczy. Sekundę później uderzona "z główki" piłka odbiła się od poprzeczki.

Przez pierwszą połowę zawodnicy Tęczy prezentowali wyjątkowo agresywny styl gry. Tylko w pierwszej połowie piłkarze z Brus otrzymali pięć żółtych kartek. Po przerwie zespół gości nieco uspokoił swoją grę; choć w tej części spotkania arbiter równie często korzystał z gwizdka, to tylko dwa razy sięgnął po żółty kartonik w stosunku do piłkarzy Tęczy.

Pierwszego gola zespół z Brus zdobył w 55. minucie. Po trzynastu minutach goście podwyższyli swoje prowadzenie do 2:0. Od 68. minuty Mady grały w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę ujrzał Julian Głowacki, co dodatkowo utrudniało gospodarzom walkę o wyrównanie w niedzielnym meczu.

Swój kolejny mecz Mady Ostaszewo rozegrają w sobotę 15 maja. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Wisłą Tczew. Będzie to trzecie spotkanie tych drużyn w tym sezonie. W poprzednich meczach dwukrotnie wygrała Wisła (4:2, 2:1).

Mady Ostaszewo 0:2 Tęcza Brusy

Bramki: Rafał Warnke (55'), Seweryn Mientki (68')