Kolejna wygrana ŻTS w Grupie A

Sławomir Bednarczyk
Nowodworski ŻTS awansował na szóstą pozycję w ligowej tabeli i ma niewielką stratę do kolejnych drużyn. Fot. Anna Arent-Mendyk
Koszykarze nowodworskiego ŻTS wysoko pokonali na własnym parkiecie Tura Bielsk Podlaski 86:66 (21:18, 12:21, 27:15, 26:12). Aż 27 punktów dla gospodarzy zdobył Marek Urbaniak.

Faworytem meczu byli goście z Bielska Podlaskiego. Tur wygrał sześć ostatnich spotkań i plasował się w czołówce tabeli. Z kolei ŻTS gra w tym sezonie w kratkę. Jednak nowodworzanie za wszelką cenę chcieli wygrać, tym bardziej, że w poprzednich rozgrywkach przegrali u siebie z Turem zaledwie jednym punktem.

W pierwszej części spotkania oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze z Nowego Dworu Gd. Tur odrobił straty w drugiej kwarcie, wygrywając ją aż 21:12. Do przerwy goście prowadzili 39:33. Przerwa korzystnie wpłynęła na nowodworskich koszykarzy, którzy z każdą kolejną minutą grali coraz lepiej. W doskonalej dyspozycji strzeleckiej był Marek Urbaniak.

Zawodnik ŻTS trafił 5 razy za trzy punkty. W rzutach z dystansu popisał się stuprocentową skutecznością. Świetnie prezentował się także Paweł Pawłowski, który zdobył 20 punktów i 7 zbiórek. Tak dobra gra liderów ŻTS wpłynęła na wynik pojedynku. Trzecią kwartę nowodworzanie wygrali różnicą 12 p. W ostatnich 10 min. meczu gospodarze nie zwalniali tempa. Zdobyli aż 26 oczek, tracąc zaledwie 12. Ostatecznie ŻTS wygrał 86:66 i awansował na szóstą pozycję w ligowej tabeli.

W sobotę nowodworzanie ponownie zagrają przed własną publicznością. Ich rywalem będzie wicelider - SKK Siedlce. Mecz odbędzie się na hali nowodworskiego gimnazjum.

Statystyki graczy ŻTS w meczu z Turem: Marek Urbaniak 27 pkt, 8 zb, 3 as, 2 prze, 1 bl, Paweł Pawłowski 20 pkt, 7 zb, 3 as, 2 prze, Błażej Rabe 10 pkt, Marek Igliński 8 pkt, 2 zb, 6 as, 1 prze, Piotr Renkiel 7 pkt, 3 zb, 2 as, 4 prze, Tomasz Nosek 7 pkt, Michał Cebula 4 pkt, 3 zb, 1 as, Jacek Chojnacki 3 pkt 7 zb, 4 as, 2 prze, 1 bl, Przemysław Rduch 0 pkt, Paweł Matysiak 0 pkt, Piotr Matkiewicz 0 pkt, Damian Jędrzejewicz 0 pkt.