Krynica Morska. Simplus Cup 2006

Tomasz Chudzyński
Panie, które walczyły pod siatką na krynickim piasku, dostarczyły kibicom moc emocji. Fot. Anna Arent
W Krynicy Morskiej odbył się turniej z serii mistrzostw Polski Simplus Cup 2006, w których panie rywalizują w plażowej piłce siatkowej. Mało brakowało, by decydujące gry krynickiego turnieju, te o miejsca, się nie ...

W Krynicy Morskiej odbył się turniej z serii mistrzostw Polski Simplus Cup 2006, w których panie rywalizują w plażowej piłce siatkowej.

Mało brakowało, by decydujące gry krynickiego turnieju, te o miejsca, się nie odbyły. Warunki atmosferyczne - ulewny deszcz, porwisty wiatr i chłód, nie napawały optymizmem. W końcu sędzia główny zawodów, Jan Baniak, zdecydowanie zarządził rozpoczęcie rywalizacji.
- Warunki nie są aż tak złe, by nie grać. To jest sport - stwierdził.

Nawet pogoda dopasowała się do zarządzenia sędziego - wiatr osłabł, przestało też padać, a trybuny plażowego boiska zaczęły się powoli zapełniać.

Siatkarki uczestniczące w Simplus Cup rozgrywają mecze w nadmorskich miejscowościach, gdzie gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej. W Krynicy Morskiej w ścisłej czołówce znalazły się m.in. pary Michoń-Szczytowicz/Sobolewska i Staszak-Staszków/Ciesielska (aktualne mistrzynie Polski juniorek), które spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Pojedynek był niezwykle zacięty. W pierwszym secie młodsze i drobniej zbudowane Staszak-Staszków i Ciesielska rozpoczęły znakomicie i, po zaciętej grze, rozstrzygnęły tę odsłonę na swoją korzyść. Ale potem losy meczu potoczyły się szczęśliwie dla ich rywalek. Michoń-Szczytowicz i Sobolewska wygrały drugiego seta, a w tie-breaku pokonały przeciwniczki 15:7.

W finale doszło do pojedynku pomiędzy zespołami Wojtczak/Wołoszyn i Kalinowska/Wrzochoł. O ile pierwszy set był jeszcze bardzo zacięty, o tyle w drugim dominacja pary Wojtczak/Wołoszyn nie podlegała dyskusji. Te zawodniczki po wygraniu pierwszej odsłony w drugiej wprost rozniosły rywalki 21:5.
Teraz Simplus Cup przeniesie się do Sopotu, gdzie odbędzie się finałowy turniej wakacji