Legia Warszawa silniejsza od ŻTS Nowy Dwór Gd.

TOMASZ CHUDZYŃSKI
ŻTS Nowy Dwór Gd. przegrał u siebie z Legią Warszawa. Fot. ANNA ARENT

Do bardzo nieudanych mogą zaliczyć pojedynek z Legią Warszawa zawodnicy drugoligowej drużyny koszykarskiej ŻTS Nowy Dwór Gd. Stołeczna drużyna pokonała ekipę trenera Zbigniewa Balińskiego 32 punktami. ŻTS Nowy Dwór Gd. - CWKS Legia Warszawa 60:92 (7-22, 14-15, 14-24, 25-31)

Gracze Legii to bardzo silna drużyna, kandydat do awansu, któremu jednak nie udało się wygrać dwóch pierwszych spotkań. Dlatego w Nowym Dworze Gd. chcieli udowodnić swoją wartość. Goście byli agresywni w obronie, silni fizycznie i co najważniejsze, celnie rzucali. Tymczasem w ekipie reprezentującej Nowy Dwór Gd. ten element gry całkowicie zawodził. Gracze ŻTS pierwsze punkty zdobyli dopiero w piątej minucie spotkania, kiedy na tablicy widniał wynik 14:0 dla stołecznych.

Do końca tej kwarty goście dołożyli jeszcze 8 punktów a miejscowi zaledwie pięć. Ta kwarta zaważyła zdecydowanie na końcowym wyniku meczu, ponieważ przy dobrze dysponowanej tego dnia defensywie gości wydawało się wręcz niemożliwe odrobienie 15 punktów.

Zespół trenera Balińskiego próbował jeszcze nawiązać walkę w kolejnych kwartach lecz w każdej z kolejnych odsłon lepsi byli i tak legioniści. Tego dnia trafili z dystansu 11 razy, z czego aż pięć rzutów za trzy zanotował Okoła. Niestety, trafienia zza linii 6 m 25 cm, które w poprzednich spotkaniach były mocną stroną naszej ekipy, tym razem zupełnie nie wchodziły (trzy trafienia - dwa Noska, jedno Nitschego). Równie słabo było ze skutecznością rzutów spod kosza. Gracze ŻTS ulegali rywalom również na tablicach. Po tym ciężkim meczu w drużynie nowodworskiej warto wyróżnić Bartosza Kobusa i Tomasza Noska, których dynamiczne akcje mogły się podobać.

Jeszcze w tym tygodniu, ekipa ŻTS grała mecz u siebie z inną warszawską drużyną, stołecznym OSSM. Pojedynek ten zakończył się jednak po zamknięciu tego wydania NTN "Żuławy i Mierzeja". Natomiast już jutro ŻTS czeka wyjazdowy mecz w Białymstoku, z tamtejszym Mostostalem.