Marzęcino. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

red
Marzęcino. W sobotę 15 grudnia w hali sportowej w Marzęcinie odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2007/2008.

Udział w nim wzięło 8 drużyn:

LKS ŻUŁAWY NOWY DWÓR GDAŃSKI I, LKS ŻUŁAWY NOWY DWÓR GDAŃSKI II, POMEZANIA MALBORK, GRYF TCZEW I, GRYF TCZEW II, BAŁTYK SZTUTOWO, GROM NOWY STAW i MORZE STEGNA.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny awansowały do strefy medalowej , a zespoły z miejsc 3 w grupach zagrały o 5 lokatę, natomiast zespoły z czwartych miejsc o 7 lokatę.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej sportowej atmosferze. Hala została wypełniona przez rodziców, rodziny zawodników, a także uczniów miejscowej szkoły. Godnym podkreślenia jest fakt, że doping był bardzo fair i podczas całego dnia zmagań nie zaobserwowałem, żadnych negatywnych emocji ze strony rodziców, trenerów jak i samych zawodników.

Ostatecznie po bardzo emocjonującym finale zwycięzcami została drużyna Morze Stegna, która w finale pokonała gospodarzy LKS ŻUŁAWY 2:1. W meczu o III miejsce spotkały się dwie drużyny Gryfa Tczew. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Gryf Tczew I, która wygrała 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Nikodem Nadolski z drużyny LKS Żuławy I. Z kolei najlepszym bramkarzem został Dawid Wojciuch z UKS Morze Stegna. Najwięcej bramek strzelił Damian Bagiński z drużyny UKS Morze Stegna. Nagrody wręczył prezes klubu LKS Żuławy Waldemar Sobczak.