Medale dla LKS-u Żuławy. Udany występ nowodworskich sztangistów

Kamil Kucharski
Sztangiści LKS-u Żuławy zaliczyli udany występ w turnieju "Młode Talenty" w podnoszeniu ciężarów. Reprezentujący nowodworski klub ciężarowcy zdobyli indywidualnie trzy medale, a w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce.

Sobotni turniej nowodworscy ciężarowcy zakończyli z trzema medalami na koncie. W kategorii do 17 lat pierwsze miejsce zajął Dominik Sieńko z wynikiem 105 kilogramów w rwaniu i 130 kg w podrzucie. Na konto Żuław srebrny medal dołożył Wojciech Piotrowski, który w kategorii do 15 lat zaliczył 100 kg w rwaniu i 115 kg w podrzucie; na najniższym stopniu podium w kategorii do 20 lat stanął natomiast reprezentujący nowodworski klub Tobiasz Wesołowski (87 kg rwanie, 110 kg podrzut).

Choć pozostali reprezentanci Żuław, Michał Zwolicki, Mateusz Sobkowiak i Michał Dudek, nie zakończyli zawodów ze zdobyczami medalowymi w swoich kategoriach, to również zaliczyli udane występy i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej.

Dzięki dobrym wynikom indywidualnym sztangiści LKS-u Żuławy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Stopień wyżej od nowodworzan uplasowali się ciężarowcy reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz; na pierwszym miejscu w rywalizacji drużynowej zmagania zakończyli sztangiści występujący w barwach Tarpanu Mrocza.

Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów, który odbył się w sobotę 8 maja w Gdańsku, był dla sztangistów LKS-u Żuławy ostatnim sprawdzianem przed zaplanowanymi na ten tydzień Mistrzostwami Polski LZS. Turniej odbędzie się w dniach 13-16 maja w Siedlcach.