Medale młodych zapaśników LKS Żuławy na Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Zapasach

ABE
Kolejne sukcesy na macie zanotowali zawodnicy z nowodworskiej sekcji zapaśniczej LKS Żuławy. Tym razem dobrze spisali się na Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Zapasach Klasycznych, które odbyły się w Gdańsku Oruni. W zawodach wystartowało trzech zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, reprezentujących barwy LKS Żuławy.

W kategorii do 38 kg pierwsze miejsce zajął Łukasz Broda. Był on bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej. Z kolei w wadze do 73 kg zwyciężył Kamil Szatkowski. Na podium nie stanął tylko Gracjan Cyhil. W kategorii do 53 kg był piąty.

- Gracjan zmienił kategorię wagową na wyższą, dlatego było mu trochę trudniej. Był chyba najlżejszy w swojej grupie, ważył przed zawodami niespełna 49 kg - mówi Krzysztof Chmielewski, trener nowodworskiej sekcji zapaśniczej. - W przyszłości jednak powinien radzić sobie coraz lepiej.

W klasyfikacji szkół reprezentacja SP nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim zajęła piąte miejsce. W zawodach startowali zapaśnicy z łącznie 14 szkół.

W najbliższą niedzielę (28 kwietnia) zawodnicy nowodworskiej sekcji zapasów wyjadą na kolejny turniej do Gdańska. Tym razem zawody odbędą się w Nowym Porcie. Na gdańskiej macie wystartuje sześciu zawodników LKS Żuławy.

Nabór do sekcji zapasów

Nowodworska sekcja zapasów nadal prowadzi nabór do sekcji. Wciąż zapisywać się mogą chłopcy i dziewczęta z rocznika 2000 i młodsi. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu: wtorki, czwartki i piątki w godzinach 17.30-19.00.

Zobacz: VI runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim: Żuławy - Orlęta Reda 2:4