Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych 2013 - sukces Mateusza Kowalskiego z nowodworskiego liceum

ABE
Mateusz Kowalski
Mateusz Kowalski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim, zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych 2013 w kategorii młodzieżowej (do 20 lat).

Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych zostały zorganizowane już po raz 36, a jej organizatorami są Stowarzyszenie "Super Kibic", Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski oraz PZPN. Tematyką tego konkursu jest historia sportu, wydarzenia sportowe w kraju i na świecie w 2012 roku z udziałem reprezentantów Polski i historia ME w piłce nożnej.

Mistrzostwa składały się z eliminacji pisemnych, w których należało bezbłędnie odpowiedzieć na 15 bardzo szczegółowych pytań. Do półfinału zostało zakwalifikowanych 20 uczestników w kategorii do 20 lat i otwartej.

Półfinał i finał odbyły się w Dzierżoniowie, a do finału kwalifikowało się 6 najlepszych z każdej kategorii. Mateusz Kowalski należał do najmłodszych, liczących się w stawce, zawodników. W półfinale zajął siódme miejsce, a do wejścia do finału zabrakło mu jednego punktu. Mimo wszystko jest to ogromny sukces Mateusza, który w zeszłym roku będąc jeszcze gimnazjalistą zajął 3 miejsce w finale krajowym konkursu "Na olimpijskim szlaku - od Aten do Londynu".

- Ten chłopak będzie jeszcze mistrzem - twierdzi Mieczysław Kochel, jeden z twórców sukcesów młodego nowodworzanina.

- Nie miałem zbyt dużo na przygotowanie się do tej imprezy, był to mój debiut w takich zawodach i dopiero zapoznaje się z tematyką - powiedział Mateusz Kowalski. - Żałuję, że nie udało mi się awansować do finału, tym bardziej, że zabrakło mi tylko jednego punktu. Czas się brać do pracy, bo już w listopadzie przede mną kolejny konkurs olimpijski, a w przyszłym roku następne mistrzostwa, w których, mam nadzieję, nie zabraknie mi już szczęścia.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia