Młodzi mieszkańcy z Żuław i Mierzei startowali w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

red
Finał wojewódzki OTWP w Pruszczu Gdańskim
W finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w tym roku odbył się w Pruszczu Gdańskim powiat nowodworski reprezentowali : Daniel Pietruszyński z klasy VI SP w Lubieszewie, Robert Zawadzki z klasy I Gimnazjum w Krynicy Morskiej i Łukasz Korycki z klasy Ic I LO w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie ci wygrali eliminacje powiatowe w swoich grupach wiekowych.

Atrakcją tegorocznego finału było zwiedzanie bazy 49 Pułku Śmigłowców, na terenie którego odbywał się turniej. Do finału ustnego zakwalifikował się tylko Robert Zawadzki, który najlepiej rozwiązał test pisemny w kategorii szkół gimnazjalnych. W finale ustnym zabrakło mu trochę szczęścia i ostatecznie zajął drugie miejsce.

To już kolejny sukces Roberta, który po raz czwarty z rzędu zajął w finale wojewódzkim miejsce premiowane awansem do finału krajowego: w 2010 roku był drugi, a w latach 2011 i 2012 zwyciężał.

Sprawdź koniecznie: Finał powiatowy OTWP w Nowym Dworze Gdańskim

W finale krajowym, który tym razem odbędzie się w czerwcu w Kołobrzegu ponownie będzie reprezentował województwo pomorskie. Przygotowaniem Roberta do poszczególnych etapów eliminacji OTWP zajmuje się Marek Kacpura.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe