Najlepszy w kraju. Sztangista Żuław wygrał Mistrzostwa Polski do lat 17

Kamil Kucharski
Screen/Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Dominik Sieńko, reprezentant sekcji podnoszenia ciężarów LKS-u Żuławy, zwyciężył w swojej kategorii wagowej w Mistrzostwach Polski do lat 17. Jest to kolejny sukces nowodworskiego sztangisty.

Reprezentujący nowodworski klub Dominik Sieńko zdobył podczas rozgrywanego w Biłgoraju turnieju tytuł mistrza Polski w kategorii do 73 kilogramów. Sztangista Żuław był bezkonkurencyjny w rwaniu, gdzie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji po zaliczeniu ciężarów 110 i 113 kg.

W podrzucie Dominik zaliczył ciężary 129, 133 i 138 kilogramów, co dało mu w tej części dwuboju trzecie miejsce. Ostatecznie zawodnik osiągnął wynik 251 kg.

W klasyfikacji zawodników według skali Sinclaira Dominik Sieńko zajął piąte miejsce. Podczas wstępu osiągnął on wynik 325,29 pkt. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji uzyskał reprezentujący KS Nida Nidzica Michał Jaworski, który uzyskał 350,20 pkt.

Wywalczone w sobotę Mistrzostwo Polski jest kolejnym już sukcesem nowodworskiego sztangisty. W maju tego roku Dominik Sieńko zajął pierwsze miejsce w kategorii do 17 lat w turnieju "Młode Talenty" zaliczając 105 kilogramów w rwaniu i 130 kg w podrzucie, dzięki czemu powtórzył swój wyczyn z września 2020 roku. W tym samym miesiącu sztangista osiągnął też bardzo dobry wynik podczas turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga, co w połączeniu z dobrymi występami pozostałych reprezentantów nowodworskiego klubu zapewniło zespołowi drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W czerwcu br., podczas Mistrzostw Polski Seniorów, 17-letni nowy mistrz Polski zajął czwarte miejsce w klasyfikacji. Zawodnik Żuław brał również udział w zgrupowaniach kadry Polski w podnoszeniu ciężarów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani