Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nauka z wykorzystaniem nowych technologii. Nauczyciele z nowodworskiego liceum wzięli udział w ogólnopolskim projekcie

OPRAC.: Kamil Kucharski
W ramach szkolenia podczas zajęć wprowadzono wiele elementów nauki interaktywnej
W ramach szkolenia podczas zajęć wprowadzono wiele elementów nauki interaktywnej fot. Kamil Kucharski
Nauczyciele z nowodworskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Żuławskiej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Lekcja: Enter" realizowanym przez trzy organizacje: Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych. Podczas szkolenia pracownicy oświaty poznali sposoby prowadzenia zajęć z wykorzystaniem m.in. narzędzi cyfrowych i nowych metod nauczania.

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworze Gdańskim zgłosił do projektu dyrektor placówki, Marian Kwoczek, który również uczestniczył w szkoleniu. Celem działania była zmiana sposobu dotychczasowego prowadzenia lekcji przez nauczycieli, poprzez pokazanie im korzyści z wykorzystywania narzędzi cyfrowych, TIK i aktywizujących metod nauczania.

Podczas szkoleń nauczyciele z nowodworskiego liceum dowiedzieli się, jak zmienić sposób prowadzenia swoich lekcji, by bardziej angażowały uczniów oraz rozwijały w nich umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, a także uczyły pracy w zespole. Program ma pomóc w organizowaniu i przeprowadzeniu lekcji, które stawiają ucznia na pierwszym miejscu, pozwalając mu na zdobywanie wiedzy drogą własnych doświadczeń i poszukiwań, z pomocą ogólnodostępnych narzędzi cyfrowych, programów i aplikacji.

Uczestnicy szkoleń dowiedzieli się jak:

  • prowadzić lekcje, które angażują uczniów i odpowiadają ich potrzebom,
  • odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii,
  • korzystać z aktywizujących metod nauczania,
  • urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia,
  • tworzyć własne treści cyfrowe.

- Dzięki szkoleniom w ramach programu „Lekcja: Enter” poszerzyłam swój warsztat pracy o nowoczesne metody dydaktyczne, podnoszę swoje kompetencje i umiejętności cyfrowe. Dzięki czemu zwiększam też szanse na zainteresowanie moich uczniów zdobywaniem wiedzy i w sposób kreatywny wykorzystuję te narzędzia do prowadzenia lekcji - mówi Justyna Kwiatkowska, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w nowodworskim liceum oraz uczestniczka programu.

Według organizatorów programu realizacja projektu jest przewidziana na lata 2019 – 2023; w tym czasie ze szkoleń ma skorzystać ponad 75 tys. nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Mają oni brać udział w zajęciach według jednej z dwóch ścieżek: szkolenie dla nauczycieli 4 grup przedmiotowych (edukacja wczesnoszkolna, humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza, artystyczna) lub szkolenie dla nauczycieli informatyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto