Nowodworskie Żuławy przegrały 1:0 z Brdą Przechlewo w ramach meczu o Puchar Polski

Mateusz Borkowski
Żuławy odpadły z Pucharu Polski
Żuławy odpadły z Pucharu Polski Fot. Mateusz Borkowski
Piłkarze Żuław Nowy Dwór Gdański przegrali przed własną publicznością 1:0 z czwartoligową drużyną Brdy Przechlewo. Mecz przy ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim odbył się w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Przegrana podopiecznych trenera Stanisława Matusaka wykluczyła tym samym nowodworskich piłkarzy z dalszego udziału w pucharowych rozgrywkach.

Nic nie wskazywało, że ten mecz Żuławiacy przegrają. Od pierwszych minut pucharowego spotkania gra nowodworzan była bardzo dobra i toczyła się w polu karnym gości.

Niestety przez 90 minut meczu nowodworzanie nie potrafili zamienić tej gry na satysfakcjonujący kibiców, jak i samych zawodników wynik. Natomiast około 60 minuty bramkę strzelił zawodnik Brdy. Był on chyba bardziej zdziwiony ze zdobytego gola niż nowodworski bramkarz. Strzał był raczej próbą dośrodkowania, jednak piłka przeleciała nad głową źle ustawionego Jarosława Talika i wpadła mu za przysłowiowy "kołnierz".

Skład Żuław:Jarosław Talik - Karol Szwec, Damian Wójcik, Patryk Wójcik, Patryk Smarż, Gracjan Smarz, Michał Koller, Patryk Kiełczyński, Krzysztof Klein, Mateusz Gruszewski, Mateusz Suchecki