Nowodworskie Żuławy przegrały w drugim spotkaniu kontrolnym z Polonią Gdańsk

Mateusz Borkowski
Porażka Żuław 0: 2 w drugim sparingu
Porażka Żuław 0: 2 w drugim sparingu Fot. Mateusz Borkowski
W szeregach nowodworskich Żuław trwają przygotowania do sezonu piłkarskiego 2015/2016 V ligi. W ramach okresu przygotowawczego podopieczni trenera Stanisława Matusaka nie tylko częściej trenują, ale również rozgrywają mecze kontrolne. Aktualnie mają za sobą dwa sparingi - z Czarnymi Przemysław (0:6) oraz z Polonią Gdańsk, który odbył się wczoraj.

Pierwsza połowa kontrolnego spotkania, pomimo większego nacisku gości, zakończyła się bezbramkowym remisem.
Z kolei w drugiej części meczu gdańszczanie zaczęli jeszcze bardziej napierać na bramkę Żuław. Zaowocowało to bramką w 47 minucie. Drugi gol dla Polonii padł pod koniec przepisowych 90 minut.

Kolejne kontrolne spotkanie pokazało, że trener Matusak ma przed sobą ciężkie zadanie. Z zespołu odeszło kilku kluczowych graczy i drużynę trzeba budować niemalże od podstaw. Widać to było podczas meczu z Polonią, w którym było dużo zmian zawodników i przestawiania ich na różne pozycje.

Warto dodać, że w drużynie Polonii Gdańsk wystąpił były zawodnik Żuław - Marek Modrzejewski.