Nowy Dwór Gdański. "Gbury" pobiegły ulicami żuławskiego miasta! Tak wyglądał Bieg Gburów 2019 [ZDJĘCIA]

AG
W sobotę (12 października) na ulicach Nowego Dworu Gdańskiego odbył się XII jesienny Bieg Gburów.

Zawodnicy pokonali dystans 10 kilometrów, a trasa wyścigu prowadziła ulicami żuławskiego miasta. Aby pokonać linię mety zawodnicy musieli przebiec przez zabytkowy, odremontowany most w centrum.

Wśród mężczyzn w kategorii głównej zwyciężył Wojciech Serkowski (GKS Żukowo), który pokonał dziesięć kilometrów w 33 min i 46 sek. Tuż za nim linię mety przekroczył nowodworzanin Bartosz Rynkowski z czasem 34 min 1 sek. Trzecie miejsce na podium zajął Mariusz Pawłowski (Zamek Kurzętnik), który na metę wbiegł po 36 min i 4 sek.

W Biegu Głównym w kategorii kobiet najszybsza była Aleksandra Baranowska-Trzasko Aleksandra (Kujawscy Runners Gdynia), która ukończyła bieg w 40 min 40 sek. Druga na mecie zameldowała się Beata Niemyjska (LKS Zantyr Sztum) z czasem 40 min 51 sek. Brązowy medal zgarnęła Dorota Pawłowska (Kurzętnik Biega), która dobiegła do mety w 41 min 38 sek.