Nowy Dwór Gdański. Kolejny sukces młodych piłkarzy

red
Nowy Dwór Gdański. Sukces piłkarzy Gimnazjum Sportowego na Coca Cola Cup
Nowy Dwór Gdański. Sukces piłkarzy Gimnazjum Sportowego na Coca Cola Cup Gimnazjum Sportowe
Nowy Dwór Gdański. Kolejny sukces reprezentacji piłkarskiej Gimnazjum Sportowego Zespołu Szkół nr 1. Podopieczni Arkadiusza Glazera i Andrzeja Głowackiego zagrali w finale Coca Cola Cup.

Piłkarze nowodworskiego Gimnazjum Sportowego zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim finale turnieju Coca Cola Cup 2015, największego turnieju piłkarskiego dla gimnazjalistów w Polsce (firmował go swoim nazwiskiem m.in. Robert Lewandowski).

Młodzi nowodworzanie znaleźli się w gronie najlepszych 16 drużyn województwa pomorskiego, po zwycięstwach w etapach gminnym i powiatowym oraz półfinału wojewódzkiego.

W finale wojewódzkim, który rozegrano w Gdyni, nowodworzanie z Gimnazjum Sportowego praktycznie bez problemów uporali się z rywalami. Pokonali ZS nr 1 Reda 6:0, GMS Bytów 5:1 a porażka 3:4 z Gimnazjum nr 2 Chojnice nie miała znaczenia.

Nowodworzanie awansowali z pierwszego miejsca w grupie i w ćwierćfinale spotkali się z ZKW Stężyca, pokonując tę drużynę 3:2.

W półfinale nowodworzanie starli się z Gimnazjum nr 12 Gdańsk, jak się okazało późniejszymi zwycięzcami całego finału wojewódzkiego (wynik 0:2)

Natomiast w meczu o 3 miejsce nowodworzanie rozbili ZSSO Gdynia 5:0.

Przypomnijmy, że ta sama drużyna, w maju tego roku, zajęła drugie miejsce w województwie w finale Gimnazjady.

- Bardzo się cieszymy z tych sukcesów - mówi nauczyciel wf Gimnazjum Sportowego, Arkadiusz Glazer. - Coca Cola Cup to bardzo prestiżowy turniej, tu już nie ma przebacz. W drodze do trzeciego miejsca pokonaliśmy zespoły ze znacznie większych, bogatszych miast, niż Nowy Dwór Gdański. Szkoda, że nie pojedziemy na finał krajowy, ale pokonali nas najmocniejsi, późniejsi zwycięzcy turnieju.