Pewne zwycięstwo Żuław. Za tydzień mecz o miejsce w barażach

Kamil Kucharski
Piłkarze LKS-u Żuławy bez problemu pokonali na swoim stadionie Radunię II Stężyca. Za tydzień nowodworzanie rozegrają mecz z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański; od wyniku spotkania będzie zależało, który z zespołów weźmie udział w barażach i powalczy o awans do IV ligi.

Od samego początku mecz układał się po myśli Żuław. Podopieczni trenera Andrzeja Głowackiego natychmiast zaczęli zdobywać przewagę i coraz częściej atakować bramkę przeciwnika. Już w pierwszej połowie nowodworzanie zdobyli dwubramkowe prowadzenie - najpierw, po znakomitym zagraniu z rzutu rożnego w wykonaniu Marka Kruczkowskiego, gola dla Żuław zdobył Jakub Mularczyk. Zdobywca bramki dla gospodarzy jakiś czas później został sfaulowany w polu karnym Raduni, co zakończyło się rzutem karnym. Ten wykorzystał Dawid Kiełczyński i posłał piłkę w lewą część bramki przeciwnika.

Kolejna połowa przyniosła następne zdobycze bramkowe dla czerwono-zielonych. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Dobrzyński i Mateusz Suchecki. Do samego końca gospodarze próbowali podwyższyć swoje prowadzenie, jednak mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Żuław.

Przed nowodworzanami mecz wyjazdowy, w którym zmierzą się z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Będzie to ostatni mecz w ramach ligowych zmagań; od jego wyniku będzie zależało, który z tych dwóch zespołów weźmie udział w barażach. Drużyny dzieli jeden punkt różnicy, co stawia Żuławy w lepszej sytuacji. Aby zapewnić sobie start w barażach, nowodworzanom wystarczy remis w nadchodzącym spotkaniu.