Piłka nożna. Zespół nowodworskich Żuław pokonał Wisłę Korzeniewo 4:2 (4:0)

ABE
Marek Modrzejewski (z lewej) strzelił dwa gole dla Żuław w meczu z Wisłą Korzeniewo
Piłkarze nowodworskich Żuław pokonali na własnym stadionie Wisłę Korzeniewo 4:2 (4:0) i wciąż mają szansę na zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu.

Drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Biangę świetnie rozpoczęła mecz. Już w 21 minucie gola strzelił Marek Modrzejewski. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Mateusz Gruszewski, a potem ponownie do siatki trafił Modrzejewski. W 40 minucie Piotr Ziętarski strzelił gola na 4:0. W pierwszej połowie nowodworzanie zagrali prawie perfekcyjnie. Niestety, po przerwie piłkarze Żuław wyszli na boisko nieco rozluźnieni, przez co ich gra nie była już tak płynna. Pod koniec meczu goście strzelili dwa gole a mecz zakończył się wygraną Żuław 4:2.

- Zwycięstwo cieszy, choć szkoda, że w drugiej połowie graliśmy gorzej - mówi Andrzej Bianga. - Już myślimy o kolejnym meczu.

W najbliższą sobotę piłkarzy Żuław czeka wyjazdowy mecz z Rodłem Kwidzyn (26 maja, godz.11).

- Niestety, pauzować za kartki będą Michał Kuśnierek i Mateusz Gruszewski. Mamy jednak dużo dobrych piłkarzy i spróbujemy załatać dziury w składzie - zaznacza trener Bianga. - Oczywiście w Kwidzynie zagramy o zwycięstwo. Chcemy zakończyć ten sezon na jak najlepszym miejscu. Wciąż mamy szansę na trzecią pozycję.

Wyniki 23. kolejki

Relax Ryjewo - Czarni Przemysław 2:1 (1:1), Żuławy Nowy Dwór Gdański - Wisła Korzeniewo 4:2 (4:0), Osiczanka Osice - Rodło Kwidzyn 3:2 (1:1), Pogoń Prabuty - Grom Nowy Staw 3:1 (1:1), Radunia Stężyca - Delta Miłoradz 1:0 (1:0), Zawisza Kwidzyn - Orzeł Subkowy 0:3 vo, Ceramik Łubiana - Wisła Długie Pole 1:1 (0:1).