Podnoszenie ciężarów. Brąz Grzegorza Małka na juniorskich MP

ABE
Grzegorz Małek zaliczył w rwaniu 125 kg, a w podrzucie 154 kg
Trzecie miejsce zajął na juniorskich Mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów zawodnik LKS Żuławy Grzegorz Małek. Młody sztangista pochodzący z Tujska rywalizował w kategorii 85 kg. W dwuboju zanotował wynik 281 kg (rwanie 125 kg, podrzut 154 kg).

Grzegorz Małek przywiózł z mistrzostw Polski łącznie trzy medale. Oprócz brązu za dwubój, sięgnął po srebro w rwaniu i brąz w podrzucie. Zawodnik jest zadowolony ze swojego startu.
- W rwaniu zaliczyłem 125 kg. To 2 kg więcej od mojego poprzedniego rekordu życiowego - mówi Grzegorz Małek. - Z kolei w podrzucie udało mi się podnieść 154 kg. Miałem już lepsze wyniki w tej konkurencji. Raz na treningu udało mi się podrzucić 160 kg. Gdybym na mistrzostwach osiągnął taki wynik, to zdobyłbym wyższe miejsce na podium.
Przypomnijmy, Grzegorz Małek to obecnie najlepiej rokujący sztangista z powiatu nowodworskiego. Trzeci raz z rzędu przywiózł z juniorskich mistrzostw kraju medal. W zeszłym roku zdobył brąz na MP do lat 18, a jeszcze wcześniej na MP do lat 17 wywalczył srebro.