Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Półmetek prac na drodze 501 do Krynicy Morskiej. Zakończenie w listopadzie 2024

Jadwiga Bilicka
Jadwiga Bilicka
Fot. Piotr Michalski/ZDW Gdańsk
We wrześniu 2022 roku w Urzędzie Marszałka Województwa Pomorskiego podpisana została umowa dotycząca realizacji zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna — Krynica Morska”. Obecnie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował, że wykonawca zrealizował I etap inwestycji. Prace naprawcze nawierzchni prowadzone są na odcinku 17 kilometrów.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podsumował pierwszy etap prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej 501 na odcinku między Stegną a Krynicą Morską. Wykonawca zrealizował 51,8 proc. kontraktu. Prace bitumiczne wykonano na długości 12,95 km, z tego 10,2 km z warstwą ścieralną.

_Założony i przedstawiony w maju br. na spotkaniu z samorządowcami plan wykonania I etapu prac przy drodze wojewódzkiej nr 501 został zr_ealizowany. ― powiedziała Anna Mątewska, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie ruchu wahadłowego, uciążliwego dla użytkowników i mieszkańców, ale niezbędnego dla sprawnego przeprowadzenia procesu budowlanego. Prace przy ostatnich „stałych” wahadłach zakończą się najpóźniej do połowy grudnia br. Później, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, prace budowlane będą kontynuowane, ale już przy wykorzystaniu wahadeł obowiązujących w czasie pracy wykonawcy.

Prace budowlane w sezonie zimowym, jeśli warunki będą sprzyjające, mają skupiać się przede wszystkim na wykonaniu robót brukarskich oraz kanalizacji deszczowej, nie jest też wykluczone wbudowywanie mas bitumicznych.

Warto zauważyć, że w ramach kontraktu wykonano oprócz konstrukcji drogi i nawierzchni także sieć kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonano ją w Sztutowie i Kątach Rybackich w aż ok. 80 proc. To przełoży się na ułatwienie realizacji przebudowy drogi na tych odcinkach w przyszłym roku i zmniejszy uciążliwość budowy dla mieszkańców i turystów.

Przypominamy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, wykonawcą jest Budimex S.A.
Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto