Pomezania pokonała Żuławy. Nowodworzanie tracą punkty

Kamil Kucharski
Piłkarze LKS-u Żuławy przegrali 0:3 z Pomezanią Malbork. Choć nowodworzanie zachowali pozycję wicelidera, to znacznie zmniejszyła się ich przewaga nad trzecim w tabeli Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Nowodworzanie rozpoczęli sobotnie spotkanie od wyrównanej walki z piłkarzami z Malborka. Bezbramkowy remis utrzymywał się praktycznie do końca pierwszej połowy, jednak na niedługo przed wybiciem 45. minuty sędzia podyktował rzut karny dla Pomezanii po wejściu za piłką golkipera Żuław Bartłomieja Gruszewskiego. Piłkarz z Malborka wykorzystał jedenastkę i zdobył prowadzenie dla swojej drużyny.

Kolejną bramkę Pomezania zdobyła mniej więcej w połowie drugiej części spotkania. Nowodworzanie regularnie podejmowali próby odrobienia strat, jednak Żuławom zabrakło celności przy strzałach i piłka leciała obok bramki. Pod koniec meczu Pomezania po raz trzeci trafiła do bramki piłkarzy z Nowego Dworu Gdańskiego; do 90. minuty żaden z zespołów nie zdobył już kolejnego gola.

Przegrana Żuław oznacza, że strata nowodworzan do prowadzącego w tabeli Borowiaka Czersk zwiększyła się do ośmiu punktów - piłkarze z Czerska wygrali w sobotę z Radunią Stężyca i zapewnili sobie awans do IV ligi. Piłkarze LKS-u zachowali co prawda pozycję wicelidera i szansę na miejsce w barażach, jednak zmniejszyła się ich przewaga nad trzecim w tabeli Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, który pokonał 2:1 Olimpię Sztum. Tym samym różnica pomiędzy Żuławami i Beniaminkiem wynosi obecnie zaledwie jeden punkt.