Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 5 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Które drogi z powiatu nowodworskiego zostaną wyremontowane?

PP
zdjęcie ilustracyjne aut. Kamil Dyl
Wsparcie przyznawane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dotyczy głównie dofinansowania budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych. W tym roku na inwestycje związane z drogami w powiecie nowodworskim przeznaczono ponad 5 milionów złotych.

W tegorocznym przyznawaniu dofinansowań każda gmina w powiecie nowodworskim otrzymała coś dla siebie. We wszystkich wymienionych działaniach inwestycyjnych kwota dofinansowania pokrywa dokładnie 50% wartości zgłoszonego projektu. Największą kwotę, bo ponad 2.3 miliona złotych, otrzymała gmina Krynica Morska. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę trzech dróg gminnych: ulicy Wodnej, Niskiej i Wczasowej.

Najwięcej pozytywnie rozpatrzonych wniosków z naszego powiatu (3) przypada na gminę Sztutowo. Łączna kwota dofinansowań przekracza 900 tys. złotych. Planowane inwestycje zakładają m. in. przebudowę ulicy Wczasowej w Kątach Rybackich i ulicy Okrężnej w Sztutowie. Kolejne dwa projekty dotyczą dróg zgłoszonych przez gminę Stegna, która otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Brzegowej w Mikoszewie oraz ulicy Zielonej w Drewnicy.

Pozytywnie rozpatrzono również wniosek powiatu nowodworskiego dotyczący remontu dróg powiatowych na odcinkach: Dworek - Niedźwiedzica, Kępki - Jazowa, Łaszka - Groszkowo oraz w Ostaszewie.

- Już na etapie składania wniosków wspólnie z burmistrzami i wójtami ustaliliśmy, jakie odcinki dróg wymagają jak najszybszej przebudowy. W związku z tym złożyliśmy wniosek zbiorowy dotyczący 4 odcinków dróg położonych na obszarze gmin Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Stegna oraz Sztutowo. Inwestycje realizować będziemy we współpracy właśnie z wymienionymi gminami - tłumaczy starosta nowodworski Jacek Gross. - Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 1.2 miliona złotych, które pokryje planowany koszt przedsięwzięć w 50%. Drugą połowę zrealizują natomiast powiat i gminy finansując po 25% wartości.

Wszystkie z wymienionych inwestycji muszą zakończyć się do maja 2021 roku.

- Planowane inwestycje dotyczą dróg na terenie naszego powiatu, które aktualnie znajdują się w bardzo złym stanie technicznym. Ze względu na specyfikę otrzymanych dofinansowań, prace powinny zostać ukończone w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, tj. do maja 2021 roku. Infrastruktura drogowa jest jednym z najważniejszych elementów, których poprawa szczególnie leży nam na sercu - podsumowuje starosta.

W kontekście terminu realizacji inwestycji jedynym wyjątkiem w naszym powiecie jest gmina Ostaszewo. Tamtejsze projekty, tj. przebudowa drogi na części ulicy Słonecznej i Kwiatowej, powinny zostać zrealizowane do maja 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto