Przegląd marca 2020 w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Nowego Dworu Gdańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Nowego Dworu Gdańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu”?

Przegląd marca 2020 w Nowym Dworze Gdańskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego pisze do Komisarza Wyborczego. "Wnioskuję o przełożenie terminu wyborów"

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski wystosował pismo do Komisarza Wyborczego w Gdańsku. Informuje w nim o niemożności zorganizowania i przeprowadzenia wyborów. „W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy musiałem przygotować i przesłać Komisarzowi Wyborczemu poniższe pismo” - napisał na swoim profilu.

Prasówka marzec Nowy Dwór Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Nowego Dworu Gdańskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zabytkowa kolej wąskotorowa na Żuławach, jedna z głównych atrakcji regionu, jest w remoncie. Zajmuje się tym towarzystwo z Gdyni

Zabytkowa, wąskotorowa Żuławska Kolej Dojazdowa, jedna z największych atrakcji regionu, jest remontowana. Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni otrzymało właśnie darowiznę od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., co umożliwi szybsze dokończenie prac. Jest to 20 tysięcy śrub.

📢 Proboszcz parafii w Stegnie do wiernych: z powodu epidemii życie w naszej parafii nieco się zmieniło, ale to nie obumarło.

Na stronie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie opublikowano słowo proboszcza do wiernych. Ksiądz Paweł Drożdż prosi w nim między innymi o modlitwę w domach, bez chodzenia do kościoła. Namawia także, aby wykorzystać ten czas do pomocy innym i przeżywania Wielkiego Postu z innymi członkami rodziny.

📢 Powiat nowodworski: Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Tomasz Augystyniak na tweeterze poinformował o 4 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa w województwie pomorskim. Jedną z zakażonych osób jest mieszkanka powiatu nowodworskiego.

📢 Przegląd tygodnia w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Dworu Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Dwór Gdański pogoda na dzisiaj. Pogoda na niedzielę 29.03 dla Nowego Dworu Gdańskiego
”?

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Nowy Dwór Gdański: Policjanci tańczą przed dziećmi, żeby umilić im czas kwarantanny.

W dość niecodzienny sposób do walki z koronawirusem włączyła się nowodworska policja. Dwoje funkcjonariuszy tańcząc w rytmie znanej piosenki grupy Village People "YMCA", umilili mieszkańcom kontrolę związaną z kwarantanną.

📢 #zarażamydobrem Przyłbice w Koronie, podziękowania dla sprzedawców i przelew krwi. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki, produkują przyłbice ochronne dla szpitali, dowożą jedzenie dla seniorów, dziękują lekarzom, ratownikom medycznym i sprzedawcom. Cały kraj walczy z koronawirusem, ale w tym boju potrafimy się pięknie zjednoczyć, by pomóc innym. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje, o których piszą m.in. dziennikarze portali naszemiasto.pl.

📢 Targowiska na Pomorzu: Tak koronawirus wpłynął na handel. Które bazary są otwarte i co można kupić? Sprawdziliśmy

Koronawirus wpłynął na handel. Z powodu wprowadzonego stanu epidemii wiele firm musiało zawiesić działalność. Nie dotyczy to sklepów spożywczych i, jak się okazuje, także targowisk. Są otwarte, ale na ograniczonych zasadach. Sprawdziliśmy, gdzie na Pomorzu można zrobić zakupy na lokalnych bazarach.

📢 Nowy Dwór Gdański: wypadek na drodze S7. Jedna osoba poszkodowana

Na drodze krajowej S7 na wysokości węzła Ryki pojazd dostawczy przewrócił się na bok, a później uderzył w niego samochód osobowy. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana.

📢 Nowy Dwór Gdański: Mieszkańcy powiatu nowodworskiego szyją maski ochronne dla całego regionu

Akcja ,,Żuławy szyją maski” w ciągu ostatniego tygodnia nabrała sporego tempa. Organizatorzy nie potrafią już podać dokładnej liczby osób zaangażowanych w ten projekt. Do naszych mieszkańców dołączyło wiele innych stowarzyszeń, a pomoc wykracza poza granice powiatu.

📢 Koronawirus na Pomorzu: #BiznesPomaga Firmy przekazują pieniądze i szyją maseczki, wspierają personel medyczny

W dobie epidemii koronawirusa, jednoczą się nie tylko najmniejsi, ale także Ci, którzy na co dzień obracają milionami złotych. Najwięksi pracodawcy Pomorza w różnej formie wspierają lokalną służbę zdrowia, przekazując pieniądze czy respiratory. Pomagają także restauratorzy przekazując jedzenie. #BiznesPomaga i pokazuje, że ma wielkie serce!

📢 Krynica Morska: Burmistrz złożył wniosek o tymczasowe zamknięcie Mierzei Wiślanej

Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat złożył do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha wniosek o czasowy zakaz wjazdu turystów na Mierzeję Wiślanej. Jest to związane z pandemią koronawirusa COVID-19 i rosnącą liczbą ludzi przyjeżdżających do miasta w celach rekreacyjnych.

📢 Zmiany w funkcjonowaniu kościołów. Wielkanoc bez święcenia pokarmów

Zaostrzenie przepisów z 24 marca wprowadzonr w związku z epidemią koronawirusa znacznie zmniejsza liczę osób, która będzie mogła wziąć udział w nabożeństwie kościelnym. Jednak zmian, do których wierni będą musieli się dostosować w najbliższym czasie, jest znacznie więcej.

📢 Pytania o przekop: Co Polska chce osiagnąć? Drugi odcinek serii programów wideo dotyczących budowy kanału żeglugowego przez mierzeję

"Pytania o przekop" to seria programów publicystycznych o budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Rząd realizuje tę wartą już prawie 2 miliardy złotych inwestycję, ale nie milkną głosy pełne obaw i krytyki dotyczące nie tylko okresu samej budowy, ale także sensu samego przedsięwzięcia. Naszym rozmówcom zadaliśmy kilka ważnych pytań o przekop - każdy odcinek serii dotyczy innego zagadnienia.

📢 Wielkanoc w czasach epidemii. Duże zmiany w celebracji świąt z powodu koronawirusa

W związku z utrudnieniami w odprawianiu liturgii wspólnotowej w kościele z powodu pandemii koronawirusa, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała wytyczne odnośnie sprawowania Triduum Paschalnego w miejscach dotkniętych epidemią - informuje strona Episkopatu Polski. Takie są propozycje Watykanu, ale biskupi w poszczególnych diecezjach, również warszawskich, podadzą swoje wytyczne na te ważne uroczystości, o których na bieżąco będziemy informować.

📢 Koronawirus: [WAŻNE] Jak odróżnić koronawirusa COVID-19 od grypy i przeziębienia? Zobacz koniecznie tabelkę z objawami i porównaj

📢 Przegląd tygodnia w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia od 15.03 do 21.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Dworu Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus na Pomorzu 21.03.2020. Testy potwierdziły zakażenie u kolejnych 3 osób! To mieszkańcy Gdyni, powiatów: tczewskiego i kartuskiego”?

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie