Przegląd prasy z lutego 2021 w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze informacje miesiąca

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lutego 2021 w Nowym Dworze Gdańskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dochód Podstawowy: 1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Nowe świadczenie socjalne? Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać?

Czy dotychczasowe świadczenia socjalne zastąpi Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Każda osoba dorosła otrzyma 1200 zł, a dziecko - 600 zł? Wiele polskich rodzin mogłoby liczyć na znacznie większe wsparcie od państwa. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, a więc nowe świadczenie socjalne zakładałoby przyznanie każdej osobie dorosłej miesięcznie 1200 zł, a dziecku 600 zł. Na jakich warunkach przyznawany byłby Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Jakie ma wady i zalety nowy program socjalny i ile Polaków go popiera? Szerzej koncepcji przyjrzał się Polski Instytut Ekonomiczny. Sprawdźcie szczegóły!

📢 Te memy o Lechu Wałęsie bawią do łez! Zobaczcie, jak Internet widzi byłego prezydenta RP

Memy o Lechu Wałęsie nieustannie poprawiają humor! Co wiecęj, były prezydent RP zdaje się podchodzić do nich z dystanem, bo zdarza się, że niektóre nawet sam podaje dalej w mediach społecznościowych, jak np. swoje zdjęcie ze...Snoop Doggiem. Bez wątpienia Wałęsa jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w memach postaci. Internauci dworują z jego powiedzeń, sporów z Jarosławem Kaczyńskim, okularów, czy koszulek "Konstytucja".

📢 Tak mieszka Lech Wałęsa. Zobaczcie zdjęcia domu byłego prezydenta RP [25.02]

Lech Wałęsa, były prezydent RP, mieszka w willi w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Samochodem spod jego domu można w 15 minut dojechać nad morze. W domu znajduje się piękny ogród oraz dwie kondygnacje z piwnicą. Sprawdźcie, jak mieszka Lech Wałęsa! Posiadłość robi wrażenie! Zobaczcie zdjęcia!

Prasówka luty Nowy Dwór Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Nowego Dworu Gdańskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 GIS ostrzega. Popularne produkty wycofane ze sklepów NAJNOWSZA LISTA. GIS wycofuje kolejne produkty 1.03.2021

GIS ostrzega. Kolejne produkty zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o produktach, które mogą szkodzić zdrowiu. Sprawdziliśmy, które partie produktów zostały wycofane przez GIS oraz jaka była tego przyczyna. Sprawdź, czy je kupiłeś. W artykule znajdziesz listę produktów wycofanych przez GIS w 2021 roku. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w domu. To nie tylko produkty spożywcze, ale także talerze, łyżki i suplementy diety.

📢 Historia przekopu Wisły! Duma i nowoczesność Zachodnich Prus do dziś chroni Żuławy przed powodzią. Znacie tę historię?

Wiadomość przyszła telegrafem z Berlina. Cesarz Wilhelm II nakazywał otwarcie kanału, który miał być ratunkiem dla niszczonych powodziami Żuław. Niedługo wody Wisły dotarły do Zatoki Gdańskiej zupełnie nowym korytem. 125 lat temu zaczął funkcjonować przekop Wisły.

📢 Ratowanie zabytków. Najwięcej otrzyma kościół w Lubieszewie. Pomorski samorząd dofinansuje remonty 16 obiektów - to głównie kościoły

Szesnaście zabytkowych obiektów przejdzie w tym roku remonty dofinansowane przez pomorski samorząd. Urząd Marszałkowski opublikował listę inwestycji. Podobnie jak w latach ubiegłych są to głównie gotyckie, barokowe i renesansowe świątynie oraz ich wyposażenie.

📢 Powiat nowodworski: zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste pożegnanie z niebieskim mundurem i współpracownikami dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Pawlaka. Jednocześnie odczytano rozkaz o powołaniu nowego komendanta KPP.

📢 Koronawirus w powiecie nowodworskim [27.02.]. Ponad 20 nowych zakażeń. Raport Ministerstwa Zdrowia

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia z powiatu nowodworskiego. W minionym tygodniu padł rekord zachorowań, obecnie sytuacja znacząco się uspokoiła. Podajemy liczby nowych zakażeń, osób w kwarantannie domowej oraz wykonanych testów na koronawirusa.

📢 Sport na łamach lokalnych gazet. Wydarzenia sportowe na Żuławach w archiwach Żuławskiego Towarzystwa Sportowego

Archiwa są nieocenioną pomocą w poznawaniu historii różnych miejsc i osób. W powyższej galerii zamieszczono niektóre z artykułów w lokalnych gazetach, które przybliżają dzieje żuławskiego sportu. Galeria powstała na podstawie archiwum Żuławskiego Towarzystwa Sportowego, które udostępniło nam swoje materiały.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione. Brzoska, Starak, Ziaja na liście Forbes

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 Nowy Dwór Gdański: Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła pierwszą kadencję

W Nowym Dworze Gdańskim swoją kadencję rozpoczęła wybrana niedawno Młodzieżowa Rada Miejska. Podczas pierwszego posiedzenia członkowie Rady złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium.

📢 Wielkie promocje w IKEA. Wyprzedaż końcówki serii po 5, 10 i 20 zł! Takich okazji jeszcze nie było! To kupisz! Oto lista produktów ze zniżką

Takich okazji nie było od dawna! Popularny sklep meblowy IKEA wyprzedaje ostatnie sztuki asortymentu. Ceny wielu produktów zostały obniżone nawet do 5 zł. Niektóre ceny spadły z 200 zł do 20 zł! Takich promocji w IKEI nie możecie przegapić. Taniej kupicie akcesoria łazienkowe, oświetlenie, naczynia, dekoracje i wiele innych. Trzeba jednak się spieszyć, bo to ostatnie sztuki. Z każdym dniem jest ich w magazynach coraz mniej. Sprawdźcie, co kupicie za grosze w sklepie IKEA. Wybraliśmy dla Was najciekawsze promocje.

📢 Najlepsze MEMY na Dzień Kobiet 2021. A wśród nich słynne "domyśl się". Oto obrazki z płcią piękną w roli głównej!

MEMY NA DZIEŃ KOBIET 2021. Co roku obchodzimy go 8 marca. W 2021 roku wypada w poniedziałek. Tego dnia mężczyźni niemalże na całym świecie wręczają drobne upominki i kwiaty swoim matkom, siostrom, żonom, dziewczynom, córkom i koleżankom. W Polsce święto to zyskało na popularności w czasach PRL. Mowa oczywiście o Dniu Kobiet, który zbliża się do nas wielkimi krokami. Ze względu na okoliczności postanowiliśmy udać się w wirtualną podróż, żeby sprawdzić, jak internauci postrzegają Dzień Kobiet i płeć piękną. W sieci aż roi się od zabawnych MEMÓW na ten temat. Wybraliśmy te najlepsze z najlepszych!

📢 Coraz więcej sklepów znika z galerii handlowych. Tu nie zrobimy już zakupów

Polskie i zagraniczne marki zamykają swoje sklepy stacjonarne w centrach handlowych. Które już zostały zamknięte? Jakie szykują się do zamknięcia? Przeczytajcie.

📢 Takie będą nowe obostrzenia od 27 lutego. Zobacz wszystkie zmiany i obowiązujące zakazy!

Takie będą nowe obostrzenia od 27 lutego. Na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski przedstawił szereg zmian dla obywateli w związku ze zwiększoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Co się zmienia? Jakie będą nowe obostrzenia? Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje. W galerii przeczytasz o wszystkich restrykcjach, jakie będą obowiązywały od 27. lutego.

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Docierają z Chin w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

📢 Przygotowania do meczu z Pogonią Prabuty. Na boisku Żuław robi się zielono

Trwa akcja usuwania śniegu z murawy stadionu LKS-u Żuławy. We wtorek 23 lutego, od godziny 16.00, w odśnieżanie oprócz pracowników gminnych oraz zawodników, trenerów i działaczy nowodworskiego klubu włączyli się również kibice. Sympatycy Żuław przyszli z pomocą w ramach akcji "Odśnież boisko na Prabuty".

📢 Powiat nowodworski. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem: konkurs i ulotki na ulicach miasta

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przypada na okres od 21 do 28 lutego. Do akcji tradycyjnie włączyły się nowodworskie służby, MGOPS i działający przy nim zespół interdyscyplinarny. W ramach Tygodnia zorganizowano darmowe poradnictwo oraz konkurs ,,Silniejszy nie znaczy mocniejszy”.

📢 Beka z sąsiadów, czyli uroki życia w bloku! Wiercenie, głośny seks, imprezy. Lekko nie jest... [MEMY]

Kto mieszka w bloku, ten się w cyrku nie śmieje! Życie w wielkim mrowisku nie należy do najłatwiejszych. I bez względu na to, czy blok z wielkiej płyty, czy nowoczesne budownictwie, problemy bywają podobne.

📢 Łazik Perseverance na Marsie ląduje, polski Internet komentuje! W NASA wystrzeliły korki od szampanów, w Polsce MEMY!

Lądowanie łazika Perseverance na Marsie zakończone sukcesem! Na czerwonej planecie spędzi rok marsjański (około dwa ziemskie lata), będzie tamtejsze skały i glębę i jeszcze dokładniej nż wcześniej poszuka śladów życia. W amerykańskiej NASA wystrzeliły korki od szampanów, a w Polsce...memy! Zobaczcie, jak polscy internauci komentują lądowanie na Marsie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie