Przegląd tygodnia w Nowym Dworze Gdańskim, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Dworu Gdańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Dwór Gdański pogoda na dzisiaj. Pogoda na niedzielę 29.03 dla Nowego Dworu Gdańskiego ”?

Przegląd tygodnia Nowy Dwór Gdański od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 [Nowy Dwór Gdański pogoda na dzisiaj. Pogoda na niedzielę 29.03 dla Nowego Dworu Gdańskiego

](https://nowydworgdanski.naszemiasto.pl/nowy-dwor-gdanski-pogoda-na-dzisiaj-pogoda-na-niedziele-2903-dla-nowego-dworu-gdanskiego/ar/c1p1-19946003)
Pogoda dla Nowego Dworu Gdańskiego na niedzielę zapowiada temperatury od -1°C do 6°C. Jeśli twoje plany zależą od pogody w niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim, sprawdź, jakie warunki szykują się dzisiaj na dworze. Według meteorologów słupki rtęci w Nowym Dworze Gdańskim mogą pokazać dzisiaj do 6°C, ale musisz pamiętać, że przewidywana temperatura w ciągu dnia dotyczy najcieplejszego momentu dnia w cieniu. Sprawdź aktualną prognozę pogody na dzisiaj (niedziela, 29.03) i upewnij się, w co najlepiej się ubrać.

📢 Pogoda na dzisiaj dla Nowego Dworu Gdańskiego. Sprawdź, jaka będzie pogoda w niedzielę, 29.03

Sprawdź pogodę na dzisiaj dla Nowego Dworu Gdańskiego, a nie będziesz musiał wracać się do domu i przebierać. Sprawdziliśmy, jaka jest aktualna prognoza pogody dla Nowego Dworu Gdańskiego na dzisiaj. Okazuje się, że możemy spodziewać się maksymalnej temperatury rzędu 6°C oraz wiatru o prędkości do 42 km/h. Co jeszcze czeka nas dzisiaj ze strony nieba? Przekonaj się, co odkryli meteorolodzy.

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Nowy Dwór Gdański: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Dworze Gdańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Nowy Dwór Gdański: Policjanci tańczą przed dziećmi, żeby umilić im czas kwarantanny.

W dość niecodzienny sposób do walki z koronawirusem włączyła się nowodworska policja. Dwoje funkcjonariuszy tańcząc w rytmie znanej piosenki grupy Village People "YMCA", umilili mieszkańcom kontrolę związaną z kwarantanną.

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 #zarażamydobrem Przyłbice w Koronie, podziękowania dla sprzedawców i przelew krwi. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki, produkują przyłbice ochronne dla szpitali, dowożą jedzenie dla seniorów, dziękują lekarzom, ratownikom medycznym i sprzedawcom. Cały kraj walczy z koronawirusem, ale w tym boju potrafimy się pięknie zjednoczyć, by pomóc innym. W cyklu #zarażamydobrem pokazujemy najciekawsze akcje, o których piszą m.in. dziennikarze portali naszemiasto.pl.

📢 Targowiska na Pomorzu: Tak koronawirus wpłynął na handel. Które bazary są otwarte i co można kupić? Sprawdziliśmy

Koronawirus wpłynął na handel. Z powodu wprowadzonego stanu epidemii wiele firm musiało zawiesić działalność. Nie dotyczy to sklepów spożywczych i, jak się okazuje, także targowisk. Są otwarte, ale na ograniczonych zasadach. Sprawdziliśmy, gdzie na Pomorzu można zrobić zakupy na lokalnych bazarach.

📢 Nowy Dwór Gdański: wypadek na drodze S7. Jedna osoba poszkodowana

Na drodze krajowej S7 na wysokości węzła Ryki pojazd dostawczy przewrócił się na bok, a później uderzył w niego samochód osobowy. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana.

📢 Koronawirus. Pozostawieni sami sobie i kneblowani lekarze prowadzą wojnę partyzancką z epidemią

Na forach lekarskich trwa wymiana przepisów na urządzenia do wentylacji pacjentów chałupniczo przerabiane z masek do nurkowania i wzorów krawieckich odzieży ochronnej do szycia przez matki i żony. Lekarze są kneblowani - coraz więcej jest nacisków, by nie mówili publicznie o sytuacji w szpitalach. Priorytet dla personelu medycznego w dostępie do testów na koronawirusa pozostaje kompletną fikcją. Lekarze i pielęgniarki własnymi siłami próbują uchronić system przed załamaniem.

📢 10 zasad, które pomogą ci znieść natłok informacji o koronawirusie

Przez epidemię koronawirusa mamy do czynienia z dużą dezinformacją w mediach. 24 marca Polskę obiegł news o całkowitym zakazie spacerowania, biegania i jazdy na rowerze. Później okazało się, że komunikat rządu został źle zinterpretowany. Zapytaliśmy Iwonę Firmanty, psycholożkę, trenerkę, coacha i właścicielkę firmy Human Skills, jak sobie radzić z taką dezinformacją.

📢 Nowy Dwór Gdański: Mieszkańcy powiatu nowodworskiego szyją maski ochronne dla całego regionu

Akcja ,,Żuławy szyją maski” w ciągu ostatniego tygodnia nabrała sporego tempa. Organizatorzy nie potrafią już podać dokładnej liczby osób zaangażowanych w ten projekt. Do naszych mieszkańców dołączyło wiele innych stowarzyszeń, a pomoc wykracza poza granice powiatu.

📢 Powiat Nowy Dwór Gdański: Piłkarze przygotowują się do meczów

Pierwotnie z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa rozgrywki piłkarskie przesunięto do końca marca. Obecnie wszystkie rozgrywki piłkarskie w Polsce są zawieszone do 26 kwietnia. Mimo to zawodnicy drużyn piłkarskich nadal trenują, aby w momencie powrotu na boiska być w jak najlepszej formie.

📢 Koronawirus na Pomorzu: #BiznesPomaga Firmy przekazują pieniądze i szyją maseczki, wspierają personel medyczny

W dobie epidemii koronawirusa, jednoczą się nie tylko najmniejsi, ale także Ci, którzy na co dzień obracają milionami złotych. Najwięksi pracodawcy Pomorza w różnej formie wspierają lokalną służbę zdrowia, przekazując pieniądze czy respiratory. Pomagają także restauratorzy przekazując jedzenie. #BiznesPomaga i pokazuje, że ma wielkie serce!

📢 Krynica Morska: Burmistrz złożył wniosek o tymczasowe zamknięcie Mierzei Wiślanej

Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat złożył do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha wniosek o czasowy zakaz wjazdu turystów na Mierzeję Wiślanej. Jest to związane z pandemią koronawirusa COVID-19 i rosnącą liczbą ludzi przyjeżdżających do miasta w celach rekreacyjnych.

📢 Zmiany w funkcjonowaniu kościołów. Wielkanoc bez święcenia pokarmów

Zaostrzenie przepisów z 24 marca wprowadzonr w związku z epidemią koronawirusa znacznie zmniejsza liczę osób, która będzie mogła wziąć udział w nabożeństwie kościelnym. Jednak zmian, do których wierni będą musieli się dostosować w najbliższym czasie, jest znacznie więcej.

📢 Nowy Dwór Gdański: Podsumowanie piłkarskiej rundy jesiennej

W oczekiwaniu na rozwój sytuacji związanej z epidemią oraz zawieszeniem meczów ligowych w całej Polsce piłkarze i kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Przypomnijmy sobie podczas tego sportowego zastoju, jak zakończyła się jesienna runda rozgrywek dla drużyn z naszego regionu.

📢 Rząd wprowadził ograniczenie wychodzenia z domów

Rząd zaostrzył restrykcje dotyczące życia w epoce epidemii koronawirusa. Zakaz dotyczy wychodzenia z domów wszystkich osób poza niezbędnymi sytuacjami - wyjściem do pracy, apteki, sklepu spożywczego. Można też wyprowadzić psa. Ograniczono do 5 liczbę uczestników nabożeństw. Poniżej zapis z konferencji premiera i ministra finansów.

📢 Kwarantanna to nie lifestyle - jak zostać w domu i pomagać?

Sposobów by przetrwać zalecaną izolację jest wiele. Tak dużo, że nie wiadomo, za co zabrać się na pierwszym miejscu. Muzycy zachęcają do uczestniczenia w występach online, pisarze czytają swoje książki, instruktorzy fitness organizują treningi w formie wideorozmowy - multum możliwości. Wiele z nas planuje nadrobienie filmowych i książkowych zaległości, kulinarne podboje lub po prostu lenistwo. Nic w tym wszystkim złego, wręcz przeciwnie. Warto sobie jednak uświadomić pewną rzecz - nie wszyscy tak mogą, co więcej - niektórzy ciężko pracują, byśmy my tak mogli. Co zrobić, by nie tylko nie szkodzić, ale i pomagać?

📢 Pytania o przekop: Co Polska chce osiagnąć? Drugi odcinek serii programów wideo dotyczących budowy kanału żeglugowego przez mierzeję

"Pytania o przekop" to seria programów publicystycznych o budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Rząd realizuje tę wartą już prawie 2 miliardy złotych inwestycję, ale nie milkną głosy pełne obaw i krytyki dotyczące nie tylko okresu samej budowy, ale także sensu samego przedsięwzięcia. Naszym rozmówcom zadaliśmy kilka ważnych pytań o przekop - każdy odcinek serii dotyczy innego zagadnienia.

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie