Przygotowania do sezonu w Ostaszewie. Mady zwyciężyły w sparingu z Deltą Miłoradz

Kamil Kucharski
Konrad Sosiński
Po dwóch porażkach w meczach sparingowych drużyna z Ostaszewa odniosła zwycięstwo. Piłkarze odnieśli pewne zwycięstwo w starciu z Deltą Miłoradz. Przed Madami jeszcze cztery spotkania sparingowe w ramach przygotowania do kolejnego sezonu ligowego.

27 czerwca piłkarze z Ostaszewa rozegrali trzeci mecz kontrolny po spowodowanej pandemią przymusowej przerwie. Wcześniej zawodnicy skupiali się na treningach indywidualnych, a od 2 czerwca, po zniesieniu części ograniczeń, powrócili do zajęć grupowych na boisku. Do treningów z czasem wróciły również grupy juniorów, a piłkarze zaczęli rozgrywać spotkania sparingowe.

W sobotnim spotkaniu wyjazdowym Mady wygrały z Deltą Miłoradz 4:1. Można powiedzieć, że było to przełamanie się w wykonaniu drużyny z Ostaszewa. Poprzednie dwa sparingi zdecydowanie nie poszły po myśli Mad Ostaszewo. Najpierw silniejsza okazała się Pomezania Malbork, która 17 czerwca na swoim terenie pokonała Mady 7:1. Bramkę dla gości zdobył wówczas Kamil Wirkus. Kilka dni później w Ostaszewie Mady zmierzyły się z drużyną KS Wisły Długie Pole. Niestety w tym spotkaniu goście byli górą i zwyciężyli 3:1.

W ostatnim czasie Mady odniosły również sukces poza bioskiem. W połowie czerwca portal PlayMaker.pro opublikował statystyki dla pomorskiej klasy okręgowej Gdańsk II opracowane w ramach projektu #PlayMakerScore. W kategorii #NaDoświadczeniu wyróżniony został grający w Madach Ostaszewo Adam Cicherski.

Według przedstawionych danych rozerał on 990 minut, w tym czasie zdobył dwie bramki. Według licznika PlayMakerScore daje mu to wynik na poziomie 1,61 i najwyższe miejsce w tej kategorii. Jak napisano w na stronie projektu PlayMakerScore, do analizy w tym modelu bierze się różne zmienne - takie jak wiek zawodnika, liczba punktów drużyny, zdobyte bramki itd. Następnie w każdej kategorii zawodnikom przypisuje się odpowiednio dobrane wagi i nakłada logarytmy. Jak tłumaczą autorzy modelu: im większy wynik, tym większa jest "moc" zawodnika.

Poza sparingami piłkarze z Ostaszewa kontynuują intensywne treningi. Przed zawodnikami również kolejne mecze kontrolne.

- Nasi piłkarze rozegrają jeszcze co najmniej trzy sparingi. Oprócz tego na pewno drużynę seniorów czekają treningi dwa razy w tygodniu, tak samo będą pracować zespoły Żaków i Orlików - mówił kierownik klubu Michał Mikołajczak.

W pierwszy weekend sierpnia (01-02.08) rozpoczną się rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021. Po zwycięstwie Chojniczanki Chojnice nad Wietcisą Skarszewy pierwsza z tych drużyn wywalczyła sobie awans do IV ligi. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się, czy do V ligi grupy Gdańsk 2, w której grają kluby z powiatu nowodworskiego, dołączą zespoły z grupy Gdańsk 1.